COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

EURO TRIP - baw się i zwiedzaj

euro-trip-baw-sie-i-zwiedzaj-327-1.jpg

12 - 18 lat

od 1749.00 PLN

Poznaj z nami Europę – baw się i zwiedzaj!

  • Londyn – i największe atrakcje turystyczne!
  • Paryż z Disneylandem – to będzie zabawa!
  • Amserdam i Berlin – czy znasz te europejskie stolice?

To co? Aparaty w dłoń i ruszamy na podbój Europy!

Obóz przeznaczony dla osób w wieku 12-18 lat. PAMIĘTAJ o zabraniu ze sobą PASZPORTU. Bez tego dokumentu nie będziesz mógł pojechać…. A przecież nie może Cię zabraknąć!
Na naszych obozach młodzieżowych program animacyjny i rekreacyjny dostosowany jest do grup wiekowych. W większości naszych ofert mamy dwie grupy wiekowe: 12 – 15 lat oraz 15 – 18 lat, co pomaga w realizacji programu dopasowanego do wieku uczestników.
Praca z młodzieżą jest szczególnie wymagająca, dlatego wkładamy w nią wiele serca. Podczas obozu nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży czuwają: Rezydenci, Kierownicy obozów, wykwalifikowani Wychowawcy w większości z wykształceniem pedagogicznym oraz Ratownicy WOPR.
Nad bezpieczną i komfortową podróżą czuwają wykwalifikowani Opiekunowie oraz doświadczeni Kierowcy autokaru. Zatrudniamy również Animatorów, którzy wypełniają maksymalnie obozowy czas.

Program

POLSKA – LONDYN – CANTERBURY – PARYŻ – DISNEYLAND – AMSTERDAM – BERLIN

1 dzień

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przejazd nocny przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję.
2 dzień
Poranny przyjazd do Calais i przeprawa przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd do centrum Londynu. Rozpoczniemy od wizyty przy słynnym Obserwatorium w Greenwich, gdzie znajduje się południk zerowy, dalej zobaczymy m.in Uniwersytet Greenwich, Cutty Sark,a następnie ruszymy na zwiedzanie m.in Parlament Square, gdzie znajdują się gmach parlamentu i wieża zegarowa ze słynnym dzwonem Big Ben. W dalszej części dnia zwiedzanie Opactwa Westminsterskiego – miejsca koronacji i pogrzebów królów Anglii, obok katedry św. Pawła i Canterbury najważniejszej świątyni anglikańskiej (z zewnątrz). Przejdziemy przez przepiękny St. James's Park aź pod Pałac Buckingham – możliwość obejrzenia zmiany warty, a dalej spacer do Trafalgar Square ze słynną kolumną Nelsona upamiętniającą admirała, który stoczył zwycięską bitwę pod Trafalgarem. W bezpośredniej bliskości placu znajduje się National Gallery, w której zgromadzono jedne z największych na świecie zbiorów dzieł sztuki. Znajdują się tu między innymi dzieła Tycjana, Botticellego, Caravaggia czy Michała Anioła. Obiadokolacja w Soho – dzielnicy znanej z klubów, kawiarenek i tajemniczych zaułków. W godzinach popołudniowych udamy się pod Tower Bridge i Tower of London. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
3 dzień
Po śniadaniu przejazd do Canterbury w południowej Anglii, gdzie mieści się siedziba arcybiskupstwa Kościoła anglikańskiego. Zwiedzanie przepięknej katedry wpisanej na listę UNESCO, która zbudowana jest w stylu gotyku angielskiego. Chwila czasu wolnego na spacer po urokliwym miasteczku. Przejazd do Dover, gdzie mieści się najpotężniejszy, nigdy nie zdobyty angielski zamek warowny, który od setek lat strzeże Wysp Brytyjskich przed wrogami. Z punktu widokowego zobaczymy zamek wraz z okolicą, a następnie przeprawimy się przez kanał La Manche (prom lub tunel). Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
4 dzień
Po śniadaniu przejazd na północne wybrzeże Francji – wypoczynek na plaży. Następnie udamy się do Rouen – stolicy Normandii, gdzie zobaczymy m.in. Pałac Sprawiedliwości, Katedrę Notre Dame – arcydzieło gotyku francuskiego, bohatera serii obrazów Claude’a Monet oraz zabytkowe uliczki miasta, znane z uroczych domów w zabudowie szachulcowej. Obiadokolacja i przejazd na nocleg w okolicach Paryża.
5 dzień

Po śniadaniu przyjazd do Paryża. Wizytę w stolicy Francji zaczniemy od przejazdu przez dzielnicę Montmartre, gdzie zobaczymy: Place Blanche z Moulin Rouge – kabaret, w którym narodził się kankan; Place Pigalle; Bazylikę Sacre Coeur – górującą na najwyższym wzgórzu miasta, imponującą śnieżno-białą świątynię w stylu grecko-bizantyjskim. Następnie pojedziemy na Pola Elizejskie, najsłynniejszą aleję świata, gdzie zobaczymy Łuk Triumfalny. Stamtąd udamy się do najstarszej części Paryża Wyspy Cite (Ile de la Cite), która jest sercem Paryża i najchętniej odwiedzanym zakątkiemz stolicy Francji. Zobaczymy dotkniętą pożarem katedrę Notre Dame – zachwycającą gotycką perłę, wzbudzającą podziw swymi wspaniałymi rozetami, łukami przyporowymi oraz bogatą historią. Koniec dnia spędzimy w okolicach Wieży Eiffla (Tour Eiffel) – symbolu miasta, najwyższej budowli Paryża. Czas wolny na wjazd lub wejście na II piętro. Obiadokolacja i przejazd na nocleg.
6 dzień
Po śniadaniu przejazd do Disneyland Paris. Całodzienna zabawa. Wzorowany na amerykańskim Disneylandzie park rozrywki podzielony jest na kilka fantastycznych krain (Adventureland, Fantasyland, Frontierland, Discoveryland), z których każda zawiera inne i niepowtarzalne atrakcje. Wymieńmy chociaż kilka z nich: Phantom Manor (dom w którym straszy), Indiana Jones Temple (szaleńcza gonitwa wśród reliktów zaginionego świata), Peter Pan’s Flight (lot Piotrusia Pana na pirackim statku), Star Tour (pełna emocji wyprawa w kosmos) i wiele innych. Wspaniałą przygodą jest spotkanie z Myszką Miki i jej przyjaciółmi na autentycznych ulicach Dzikiego Zachodu. Na pożegnanie proponujemy udział we wspaniałej paradzie postaci Disneya oraz pamiątkowe zdjęcia z Myszką Miki lub Psem Pluto. Po pobycie w Disneylandzie obiadokolacja. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
7 dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Amsterdamu. Czas wolny na eksplorowanIe miasta pod okiem opiekunów (pobyt w Amsterdamie ok. 4 h). Obiadokolacja i przejazd do hotelu w późnych godzinach nocnych.
8 dzień
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Berlina. W programie m.in.: Reichstag, Brama Brandenburska, Plac Poczdamski, Aleja Unter den Linden, Plac Żandarmerii, Bebel Plac, Katedra Św. Jadwigi, Katedra Berlińska, Wieża TV, Wyspa Muzealna, Plac Alexandra, West Side Gallery (Uwaga prosimy o przygotowanie ok. 10 EUR na posiłek tego dnia). Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych.
9 dzień
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych/nad ranem.

(Program pobytu jest orientacyjny. Realizacja punktów programu zależy od decyzji opiekunów.)

Uwaga!!!
Wszyscy uczestnicy zobowiązani są posiadać paszport, jako jedyny dokument uprawniający do wjazdu do Anglii!
– Pomimo że internet w Anglii działa w każdym hotelu i w miejscach publicznych, przed wyjazdem polecamy zakupienie specjalnego pakietu danych u swojego operatora telefonii komórkowej. Dzięki temu korzystanie z internetu w telefonie komórkowym nie będzie musiało się ograniczać wyłącznie do wifi.
Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata programowo-administracyjna obejmuje bilety i opłatę promową, przewodnicką, komunikację miejską, opłaty wjazdowe do stref płatnych, zestawy słuchawkowe: 70 GBP/os. oraz 130 EUR/os. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem. Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.
– Walutą obowiązującą w Wielkiej Brytanii jest Funt szterling (GBP), w Wielkiej Brytanii w przeciwieństwie do większości krajów świata obowiązuje ruch lewostronny.

Zalecamy zabranie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego).
Dokumenty, które uczestnik obozu musi mieć przy sobie w dniu wyjazdu:
• paszport
– dokument powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu
• wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku – wychowawca musi ją otrzymać podczas spotkania organizacyjnego
• podpisany przez opiekuna prawnego Regulamin Obozów Młodzieżowych

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Zakwaterowanie

Hotele **/*** na trasie zwiedzania (pokoje 3-4-osobowe), zgodnie z opisem programu.
W cenie obozu zapewniamy wyżywienie: śniadania w hotelu, obiadokolacje w godzinach popołudniowych/wieczornych realizowane w restauracjach w trakcie zwiedzania.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 22.06-30.06.2024
2). 29.06-07.07.2024
3). 06.07-14.07.2024
4). 13.07-21.07.2024
5). 17.08-25.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych oraz kolejek na przejściach granicznych.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Biuro zastrzega sobie  możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.
 • Transport od granicy polskiej trwa ok. 16-17 godzin do kanału La Manche. W trakcie przejazdu przeprawa tunelem pod kanałem La Manche lub promem.
 • Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, PKP lub mikrobusem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych. Na czas podróży busem do autokaru głównego, kierowca pełni rolę opiekuna. Właściwi opiekunowie spotykają się z uczestnikami w autokarze głównym.
 • Ze względu na wahadłowe przejazdy autokarów, podane godziny mogą ulec zmianie.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

22.06

-

30.06.2024

01ETFM/24

3199.00

[ zakończona ]
Uwaga: cena zostanie potwierdzona w następnym dniu roboczym.

29.06

-

07.07.2024

02ETFM/24

3399.00

[ zakończona ]

06.07

-

14.07.2024

03ETFM/24

3499.00

[ zakończona ]
Uwaga: cena zostanie potwierdzona w następnym dniu roboczym.

13.07

-

21.07.2024

04ETFM/24

3399.00

[ zakończona ]

17.08

-

25.08.2024

05ETFM/24

3399.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]
Uwaga: cena zostanie potwierdzona w następnym dniu roboczym.

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, WC) – patrz rozkład jazdy.
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 2 i 3*, wyżywienie - 6 śniadań i 6 obiadokolacji.
 • Zwiedzanie zgodne z programem.
 • Opiekę pilota i doświadczonej kadry.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:

 • Ubezpieczenie: KL, NW: 120 PLN/os. – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Opłaty programowo-administracyjne: 70 GBP/os oraz 130 EUR/os. (bilety i opłata promowa, przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe do stref płatnych, zestawy słuchawkowe) – dodatkowo płatne obowiązkowo (pobierane w autokarze, nie podlega rozliczeniu).
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 20 PLN – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Dopłaty za dojazd z miast w Polsce (patrz zakładka transport) – dodatkowo płatne obowiązkowo.
 • Kup Sobie Spokój: 120 PLN/os. (daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami paliwowymi i kursowymi oraz zmianiami dopłat obowiązkowych. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę "Kup Sobie Spokój" nie podlega zwrotowi) – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych: 120 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Bezpieczny bagaż: 70 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Pakiet 3 ubezpieczeń w jednym: KUP SOBIE SPOKÓJ + CHOROBY PRZEWLEKŁE + BAGAŻ w cenie specjalnej 200 PLN – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Rezerwacja miejsc w autokarze: 100 PLN/os – dodatkowo płatne opcjonalnie.
 • Prowiant w drodze powrotnej (ok. 5-10 EUR).
 • Sugerowane kieszonkowe: 100 EUR, 20 GBP.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT.

Programy fakultatywne

Rezerwacja miejsc w autokarze – dodatkowo płatne opcjonalnie. 100.00 zł.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy – dodatkowo płatne obowiązkowo. 20.00 zł.
Ubezpieczenie: KL, NW – dodatkowo płatne obowiązkowo. 120.00 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej