COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

PIENINY Z RODZICAMI

gory-z-rodzicami-137-9.jpg

18 - 99 lat

od 1749.00 PLN

Zachęcamy do połączenia rodzinnych wakacji  z kolonią!

  • Atrakcyjne programy tematyczne dla dzieci.
  • Dziecko  uczestniczy w zaplanowanych zajęciach, Ty masz czas dla siebie!
  • Hotel 2*, pokoje 2, 3-osobowe.

Zadowolone dzieci i wypoczęci rodzice
- to jest to!

"Kolonia z rodzicami" to impreza przeznaczona dla rodziców i dzieci, które z racji młodego wieku lub innych względów nie mogą wyjechać na wakacje samodzielnie. Łączy w sobie zalety typowych rodzinnych wczasów (dziecko mieszka w pokoju razem z rodzicami) oraz kolonii z bogatym programem zajęć dla dzieci. Rodzice, w zależności od chęci i potrzeb przekazują dziecko pod opiekę wychowawców kolonijnych na zajęcia albo spędzają czas samodzielnie ze swoimi pociechami. Uczestnictwo dziecka w programie kolonijnym należy zgłosić kierownikowi turnusu, po zapoznaniu się z planem zajęć.

Program

Podana w niniejszej ofercie cena obejmuje zakwaterowanie i wyżywienie jednego rodzica, wg zasad i w porach realizowanych przez grupę. Warunkiem uczestnictwa jest wyjazd co najmniej jednego dziecka w wieku 7-12 lat z opiekunem.

Rodzice nie towarzyszą dzieciom w zajęciach kolonijnych i wycieczkach oraz nie korzystają ze zorganizowanego transportu na miejscu (chyba że zaznaczono inaczej w ofercie "Kolonii z rodzicami").

UWAGA
Rodzic / opiekun dokonuje rezerwacji podając swoje dane na niniejszej ofercie KOLONIE z RODZICAMI. Wypełniając formularz rezerwacyjny dla siebie w uwagach prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka.

Miejsce dla dziecka należy zarezerwować na kolonii –
kliknij ---> NIE TYLKO DLA ORŁÓW
kliknij ---> DZIEWCZYNY GÓRĄ
kliknij ---> KOLONIADA

Tym z Państwa, którzy pragną spędzić czas aktywnie podpowiadamy:

Zwiedzanie Elektrowni Wodnej
Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość zapory: 56 m, długość: 404 m. Poniżej zapory znajduje się elektrownia wodna wyposażona w 2 turbiny odwracalne typu Deriaza. Zbiornik Czorsztyński powstał w celu obniżenia kulminacji powodziowych i zwiększenia przepływów minimalnych w Dunajcu i Wiśle, a także wykorzystania energetycznego potencjału wody. Trasa turystyczna obejmuje: wewnętrzny balkon widokowy oraz halę maszyn, a także poziom technologiczny elektrowni (poziom pokrywy turbiny) lub zamiennie wejście na taras widokowy na Jezioro Sromowieckie (poziom suwnicy wody dolnej) lub dodatkowo halę maszyn, halę generatorów, galerię kontrolno-pomiarową i koronę zapory głównej oraz poziom technologiczny elektrowni.

Spływ Dunajcem
Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Pienin jest 18 kilometrowy spływ tratwami Przełomem Dunajca. Trasa spływu wiedzie  malowniczymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Spływ rozpoczyna się na przystani flisackiej w Sromowcach - Kątach, gdzie znajduje się parking, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego, punkt informacji turystycznej, kioski z pamiątkami, restauracja oraz kasy biletowe, a kończy w Szczawnicy lub Krościenku. Spływ jest niesamowitą przygodą, a wspomnienia z takiej formy zwiedzania Pienin pozostają w pamięci na długo...

Trasy rowerowe
Wzdłuż Przełomu Dunajca, Mała Pętla Zamagurza czy Spisz - grzbiet Pienin Spiskich. Trasy dostosowane są zarówno dla zaprawionych rowerzystów, jak i osób uprawiających turystykę rowerową hobbystycznie...

Zwiedzanie Zamku w Niedzicy
Powstał jako średniowieczna warownia na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego. Zamek niedzicki był plenerem wielu filmów (m in. Zemsta, Mazepa, Janosik oraz Wakacje z duchami). Do dzisiejszych czasów pozostał w nienaruszonym stanie. Można zwiedzić więzienie z izbą tortur, izby żupana spiskiego, sypialni żupana, izby straży czy też komnat mieszkalnych, wozownię oraz spichlerz. Niesamowity widok zamku odbijającego się w toni Jeziora Czorsztyńskiego warto uwiecznić na zdjęciach.

Trzy Korony (982 m n.p.m.)
To najwyższy masyw pięknych Pienin. Jest to również najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach, na Okrąglicy zbudowano nawet taras, z którego roztaczają się przepiękne widoki na Pieniński Przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego, a także na Tatry, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki i Magurę Spiską. 

Ruiny Zamku w Czorsztynie
Ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Dunajcem w granicach Pienińskiego Parku Narodowego. Do naszych czasów z górskiej fortecy pozostały jedynie malownicze postrzępione ruiny wzniesione z miejscowego kamienia przeglądające się w wodach czorsztyńskiego jeziora.

Pieniński Park Narodowy
Utworzony został w 1932 roku i jest najstarszym parkiem w Polsce, w którego skład wchodzą: Masyw Trzech Koron, Pieninki, Przełom Dunajca. Osobliwościami, które na terenie Polski występują wyłącznie w Pieninach są: pienińska odmiana bylicy piołunu, chaber pieniński, złocień Zawadzkiego czy jałowiec sabiński (poza Pieninami nie występuje nigdzie indziej w Karpatach Zachodnich). Osobliwością jest również reliktowa sosna. W Pieninach naliczono ponad 7 tys. gatunków zwierząt. Szlaki turystyczne poprowadzą Państwa na Trzy Korony, Sokolicę czy do Szczawnicy....

Wąwóz Homole 
Rezerwat przyrody znajdujący się w Małych Pieninach, w pobliżu Jaworek. Możemy tu podziwiać wyjątkową naskalną roślinność o charakterze pierwotnym. W 1736 roku odkryto tu szyb, a w nim narzędzia górnicze. Z Homolami związane są liczne legendy o zaklętych skarbach.

AquaCity Poprad
Region słynie nie tylko z pięknych widoków, ale także z położenia w pobliżu uzdrowiskowych źródeł termalnych. Kompleks posiada baseny zewnętrzne oraz wewnętrzne, w których temperatura wody waha się od 28°C do 38°C. Najmłodszym gościom obiekt zapewnia także dobrą zabawę na zjeżdżalniach, w tym jednej mierzącej 70 metrów długości. Ponadto dodatkową, unikatową atrakcją parku wodnego jest laserowe show. Dojazd z Niedzicy do AquaParku zajmuje około 1,5 godz...

Programy fakultatywne

Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - poduszka 89.00 zł.
poduszka
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Zamawiam - dieta bezglutenowa lub inna (prosimy wpisać w uwagach). 275.00 zł.
Możliwość przygotowania posiłków bezglutenowych, bezmlecznych, bezlaktozowych, bezcukrowych - prosimy o wybór i wpisanie w uwagach.
Zamawiam - dieta wegetariańska lub wegańska. 185.00 zł.
Prosimy o wskazanie zapotrzebowania w uwagach.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Zakwaterowanie

Wakacje w położonej w Pieninach Niedzicy to wypoczynek w jednym z najbardziej malowniczych rejonów Polski. Urokliwe szlaki Pienińskiego Parku Narodowego wiodące wśród skalnych form na szczyt Trzech Koron, zapierające dech w piersiach widoki z Sokolicy, przełom Dunajca, który można podziwiać i z góry, i z dołu podczas słynnego spływu tratwami, urokliwy Wąwóz Homole w Małych Pieninach – to tylko niektóre z atrakcji pozwalających na aktywny wypoczynek.

A na poszukujących relaksu czekają uzdrowiska Szczawnica i Krościenko, plaże nad Zalewem Czorsztyńskim i cudowne zabytki – zamki niedzicki i czorsztyński, enklawa Spisza, drewniane budownictwo Podhala. Idealne miejsce na letni urlop!

Hotel PIENINY** – położony wśród zieleni, w niewielkiej odległości od Jeziora Sromowieckiego i niedzickiego Zamku Dunajec. Oferuje pokoje 2, 3-osobowe, apartamenty i pokoje typu studio z pełnym węzłem sanitarnym, TV SAT, telefonem, radiem.
Do dyspozycji gości bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa: boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, boisko do badmintona, mini golf, plac zabaw, trampolina, stoły do tenisa stołowego, salon gier, bilard, air hokej, dart, piłkarzyki, kręgielnia, wypożyczalnia rowerów, miejsce na organizację ogniska, basen letni.

Rodzice mogą skorzystać indyiwidualnie z gabinetu odnowy biologicznej w Hotelu (sauna, siłownia, jacuzzi, solarium, hydromasaż) oraz restauracji "Zielony Zakątek" z letnim ogródkiem.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 03.07-12.07.2024
2). 13.07-22.07.2024
3). 23.07-01.08.2024
4). 02.08-11.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
• Czas przejazdu, w zależności od miejsca wyjazdowego, może trwać około 11 godzin. Na trasie możliwe będą przesiadki.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

03.07

-

12.07.2024

01NRCZ/24

2290.00

[ zakończona ]

13.07

-

22.07.2024

02NRCZ/24

2290.00

[ zakończona ]

23.07

-

01.08.2024

03NRCZ/24

2290.00

[ w trakcie realizacji ]

02.08

-

11.08.2024

04NRCZ/24

2290.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek kolacja, ostatni - śniadanie + suchy prowiant.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Opłata klimatyczna - 1 zł/os/dzień (płatna na miejscu, obligatoryjna).
 • Dieta bezglutenowa lub inna.
 • Dieta wegetariańska.

Programy fakultatywne

Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - poduszka 89.00 zł.
poduszka
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Zamawiam - dieta bezglutenowa lub inna (prosimy wpisać w uwagach). 275.00 zł.
Możliwość przygotowania posiłków bezglutenowych, bezmlecznych, bezlaktozowych, bezcukrowych - prosimy o wybór i wpisanie w uwagach.
Zamawiam - dieta wegetariańska lub wegańska. 185.00 zł.
Prosimy o wskazanie zapotrzebowania w uwagach.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej