COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

Peloponez – usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji. Tu wyraźnie można poczuć tajemniczą aurę przeszłości, tu żywi są bohaterowie greckich mitów.

Tolo – turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe i błękitne morze. Więcej informacji na stronie www.tolo.gr

 

Program

GRECJA – PELOPONEZ – TOLO + ATENY 8 dni – 7 nocy

Dzień 1 – Zbiórka na lotnisku Warszawa-Okęcie o godzinie 15:30. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Aten o godzinie 18:20. Przylot na lotnisko w Atenach o godzinie 21:50. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przejazd do hotelu w okolicach Aten ok. 23:00-23:30. Nocleg. UWAGA. Ze względu na późne godziny lotu w tym dniu nie ma obiadokolacji.
Dzień 2 – Śniadanie. Przejazd do centrum Aten, zwiedzanie z przewodnikiem polskojęzycznym: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, Plaka, Świątynia Zeusa, Plac Omonia. Ponadto zobaczymy stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski (z zewnątrz), gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, antyczne budowle na Akropolu, Świątynia Nike, ruiny Partenonu – Świątyni Ateny Partenos, monumentalna brama Propyleje, Erechtejon oraz Łuk Hadriana. Przejazd do hotelu na Peloponezie, po drodze krótki postój przy Kanale Korynckim. Obiadokolacja w hotelu. Zakwaterowanie w hotelu*** w miejscowości Tolo. Nocleg.
Dzień 3 – Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie – zabawa na plaży. Lunch. Po południu wycieczka piesza na starożytne Asini, gdzie zobaczymy pozostałości starożytnej twierdzy wraz z murami cyklopimi. Obiadokolacja.
Dzień 4 – Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie – zabawa na plaży lub na basenie. Lunch. Obiadokolacja. Wieczorna wycieczka piesza na zachód słońca na wzgórze z kościołem Agia Kyriaki, z którego rozciąga się piękny widok na zatokę
Dzień 5 –  Śniadanie. Przejazd na całodzienną wycieczkę ARGOLIDA z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzanie Myken: muzeum, Brama Lwic, Cytadela, Skarbiec Atreusa zwany grobem Agamemnona. Przejazd do Epidauros – najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką, Sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa. Przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy odrodzonej Grecji ze wspaniałymi weneckimi fortyfikacjami, Plac Syntagma. W trakcie wycieczki lunch w miejscowej restauracji. Powrót do Tolo, obiadokolacja w hotelu.
Dzień 6 – Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie – zabawa na plaży lub na basenie. Lunch. Po południu i wieczorem zajęcia sportowe i animacyjne. Obiadokolacja.
Wycieczka fakultatywna dla chętnych:
Całodzienny rejs statkiem na wyspy Hydra i Spetses z krótkim pobytem na każdej z wysp. Cena ok. 40-50 EUR. Wycieczka będzie realizowana przy grupie minimum 20 osób chętnych.
Dzień 7 – Śniadanie. Dzień wolny, plażowanie i odpoczynek przy basenie. Lunch. Po południu i wieczorem zajęcia sportowe i animacyjne. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjście na dyskotekę do miejskiego klubu (bilet dodatkowo płatny ok. 10 EUR).
Dzień 8 – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Około godziny 11.00 transfer z hotelu na lotnisko w Atenach. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Aten o godzinie 15:55. Przylot do Warszawy około godziny 17:30 (czasu polskiego). Odprawa paszportowo-bagażowa. Odbiór uczestników przez rodziców.

Zalecamy zabranie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Obowiązkowy ważny dowód lub paszport.

UWAGA: Obowiązkowa opłata programowa płatna u kierownika na lotnisku / w hotelu w kwocie 80-90 EUR + depozyt/kaucja na wypadek zniszczeń w hotelu 20 EUR. Zalecane minimalne kieszonkowe na potrzeby własne ok. 100 EUR.
W terminie 02GSKM/24 kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Najpierw może być pobyt w Tolo, a na koniec nocleg w Atenach. Potwierdzenie nastąpi w maju 2024.

Programy fakultatywne

Gwarancja niezmienności ceny bez względu na kursy walut i ceny paliwa. 99.00 zł.

Zakwaterowanie

Hotel***/**** położony w miejscowości Tolo do około 700 m od plaży. Do dyspozycji uczestników basen z bezpłatnymi leżakami, świetlica, kawiarnia, restauracja, świetlica TV. Pokoje 3-4 osobowe z łazienkami oraz klimatyzacją w cenie. W pokojach 4-osobowych możliwe łóżko piętrowe.
Ostateczna nazwa hotelu zostanie podana przez kontrahenta greckiego w maju 2024 po potwierdzeniu realizacji obozu. Będzie to jeden ze sprawdzonych hoteli: Flisvos***/Royal Flisvos****, Esperia***, Asteria****, Apollon***Zakros***,
KAUCJA ZWROTNA. Hotel pobiera od wszystkich uczestników kaucję zwrotną w kwocie 20 EUR na wypadek szkód w pokojach.
Depozyt jest zwracany na koniec turnusu w przypadku braku uszkodzeń czy zniszczeń.

Wyżywienie: zgodnie z programem. Ateny – 1 x śniadanie w hotelu. Tolo: 3 posiłki dziennie. Od obiadokolacji drugiego dnia do śniadania w dniu wyjazdu z hotelu + mały prowiant na drogę powrotną z hotelu. Śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane. Lunche podawane w restauracji zewnętrznej w Tolo w formie lekkich posiłków wraz z wodą: pizza, spaghetti, lasagna, sałatki greckie itp.
Woda do lunchy i kolacji w cenie. Pozostałe napoje płatne dodatkowo.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 16.07-23.07.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Samolot rejsowy greckich linii lotniczych Aegan Airlines.
 • Zbiórka uczestników o gdz. 15.30.
 • Pasażer może wziąć ze sobą 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 20 kg oraz 1 sztukę bagażu podręcznego do 5 kg wg warunków przewoźnika.
 • GODZINY LOTÓW DO POTWIERDZENIA NA 48 GODZIN PRZED ROZPOCZĘCIEM IMPREZY.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

16.07

-

23.07.2024

01GSKM/24

4099.00

[ zakończona ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem.
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w hotelu w Atenach w hotelu **/***, 7 dni pobytu / 6 noclegów w hotelu*** w Tolo. Wyżywienie wg programu + suchy prowiant na drogę powrotną.
 • Ubezpieczenie WIENER TU S.A. – KL (30 000 EUR z chorobami przewlekłymi i leczeniem COVID-19 w cenie), NW (3 500 EUR), bagaż (400 EUR).
 • Opiekę pilota-przewodnika, opiekę pedagogiczną.
 • Obowiązkową dopłatę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 10 zł oraz Turystycznego Funduszu Pomocowego w kwocie 10 zł.
 • Podatek VAT marża.

  PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE:
 • Ubezpieczenia Wiener TU S.A. od kosztów rezygnacj z uczestnictwa w imprezie turystycznej do dnia rozpoczęcia imprezy i uwzględniające choroby przewlekłe – 140 PLN. Deklaracja zakupu ubezpieczenia musi nastąpić w dniu zawarcia umowy. UWAGA: ubezpieczenie to nie podlega zwrotowi nawet w wypadku odwołania imprezy przez organizatora.
 • Transfery autokarem, opłaty za lokalnych przewodników polskojęzycznych, opłaty klimatyczne, opłaty rezerwacyjne za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz program fakultatywny.
  Na powyższe opłaty programowe należy przeznaczyć kwotę 80-90 EUR + depozyt/kaucja na wypadek zniszczeń w hotelu 20 EUR. Pozostałe bilety wstępu i imprezy fakultatywne dla chętnych.
 • Gwarancja niezmienności ceny bez względu na kursy walut i ceny paliwa – 99 PLN
 • Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 100 EUR.
 • Podczas podróży jedzenie we włanym zakresie.

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

Programy fakultatywne

Gwarancja niezmienności ceny bez względu na kursy walut i ceny paliwa. 99.00 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej