COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

PIENINY - PRAWDZIWY SURVIVAL

pieniny-prawdziwy-survival-330-10.jpg

7 - 13 lat

od 1749.00 PLN

Oto prawdziwy survival XXI wieku!

  • Czy odnajdziesz się w świecie offline?
  • Strzelanie z łuku, survival, baza GOPR, ENERGYLANDIA!
  • Park rozrywki, kręgielnia, mini golf – w cenie!
  • Hotel 2*, pokoje w większości 2-osobowe (możliwość rezerwacji takiego pokoju).

Rewelacyjne zajęcia dodatkowe – sprawdź fakultety!

Czy odnajdziesz się w świecie offline? Pozbądź się na chwilę zalewu powiadomień!
U nas czeka na Ciebie niekończąca się dawka zabawy, ale pamiętaj – bez telefonów! Odkryjesz tajniki prawdziwego survivalu, spróbujesz swoich sił w łucznictwie i zabawisz się w Parku Rozrywki pełnym różnych atrakcji! Ale to nie wszystko! Skorzystaj z bogatej oferty aquaparku Tatralandia na Słowacji lub pozwól się porwać do magicznego świata Energylandii, gdzie czekają na Ciebie ekscytujące przejażdżki.
Gotowy na wyzwanie? Dołącz do naszej kolonii i sprawdź się w "archaicznej" formie komunikacji, jaką jest rozmowa twarzą w twarz

Przedstawiamy Państwu naszą nową ofertę kolonii, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania i zapytania rodziców. W ramach zajęć skupiamy się na zapewnieniu dzieciom pełnego atrakcji programu, eliminując dostęp do telefonów komórkowych. Zależy nam, aby dzieci mogły cieszyć się chwilami beztroskiej zabawy, rozwijając jednocześnie zdolności społeczne i emocjonalne. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pozwoli Państwa dzieciom odkryć świat poza ekranem oraz dostarczy im niezapomnianych wrażeń i przygód.

Program

 • Strzelanie z łuku – wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród uczestników, uczy cierpliwości i precyzji. Na początek krótkie szkolenie teoretyczne z zasad bezpiecznego strzelania, następnie odbędziemy ćwiczenia ze strzelania do tarczy lub do balonów. Na chwilę będziesz mógł wcielić się w Robin Hood’a... Satysfakcja jest tym większa, im większy łuk. Może właśnie Tobie uda się zostać strzelcem wyborowym?
 • Survival – uczy samodzielności, dzięki niemu odkrywamy na nowo swoją naturę i zaczynamy samodzielnie działać, nie czekając na pomoc z zewnątrz. Często też ujawnia w człowieku ukryte zdolności. Czekać na Was będzie będzie szereg zadań do wykonania (zaaranżowanych przez instruktorów) np. oczyszczenie wody, budowa schronienia (zrobimy mały szałas!), rozpalenie bezpiecznego ogniska, znalezienie pożywienia, przejście mostem linowym nad górskim potokiem itp. Zdobędziecie również podstawową wiedzę z zakresu terenoznawstwa i „gastronomii” leśnej (bez obowiązku degustacji :-).
 • Gra terenowa – tajemnicza mapa, kilka zadań oraz rywalizacja sprawią, że każdy z Was zapamięta tę grę na długo. Gdzieś w Niedzicy Janosik ukrył swoje skarby...
 • Dwa wyjścia do Parku Rozrywki i Miniatur Spiska Kraina – to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku! Czekają tu na Ciebie wielkie dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tunele i tory przeszkód – daj upust swojej energii! Trasy parku linowego o różnej trudności to najlepsza zabawa dla kochających adrenalinę! Zapnij uprząż i ruszaj, aby sprawdzić swoje możliwości. Zarówno park linowy, jak i zjeżdżalnie, są doskonale zabezpieczone. Jest też tutaj Golden Bungee – skoki, salta i akrobacje w uprzęży. Pomyśl, że mógłbyś wzbić się w powietrze, wyżej niż kiedykolwiek! A może skorzystasz z toru pontonowego? Zjazdy po specjalnym torze, gdzie poczujesz przyjemny dreszczyk emocji i powalczysz o pierwsze miejsce na mecie! A do tego Park Miniatur "Spiska Kraina" – najważniejsze zabytki Orawy, Spisza, Podtatrza obejrzymy z bliska w jednym miejscu.
 • Laserowy Paintball – to odmiana paintballa bez brudzących kulek, zorganizowana w scenerii „Star Wars”. Każdy uczestnik otrzyma nowoczesny sprzęt: kamizelkę z czujnikiem trafienia, laserową broń ze strzelającą wiązką światła oraz zestaw wirtualnych "żyć". Uczestnicy mają do dyspozycji dużą arenę podzieloną na kilka części z licznymi przeszkodami, labiryntem i efektami specjalnymi: wytwornicami dymu.
 • Nasza "baza GOPR" – zapoznamy się z oznaczeniami górskich szlaków, nauczymy się czytać mapę i posługiwać się kompasem. Dowiemy się, jak odpowiednio się zachować podczas sytuacji krytycznych (nagłe załamanie pogody i itp.). Porozmawiamy także o doborze odpowiedniego ubrania oraz ekwipunku do panujących warunków pogodowych przy planowaniu wyjścia w teren.
 • Szukamy schronienia – maskowanie i baza! – techniki kamuflażu oraz maskowania się w terenie. Nauczymy się cicho chodzić, przekradać się przez krzaki, nie pozostawiając śladów. Nie zabraknie też budowy namiotu z koców, który ochroni nas przed warunkami atmosferycznymi oraz dziką zwierzyną ;-)
 • Akcja obserwacja! – ciemna noc, księżyc i gwiazdy. Kto pierwszy odnajdzie na niebie zbiór gwiazd tworzących Duży Wóz i Mały Wóz, a kto Gwiazdę Polarną? Pod osłoną nocy rzucimy okiem na gwiaździstą mapę nieba. W ciągu dnia nauczymy się, jak określać kierunki świata bez kompasu i do czego służy gnomon? Wykonamy też zegar słoneczny.
 • Chodzimy i tropimy ;) – podczas naszego wędrowania będziemy tropić zwierzęta i ich ślady oraz poszczególne drzewa...
 • Tajemnicze plany - zorganizujemy wyprawę w celu poznania okolicy, aby potem wspólnie sporządzić własną mapę Niedzicy z materiałów dostępnych "pod ręką" – rolek po papierze toaletowym, nakrętek, patyczków. kolorowego papieru i innych.
 • Poszukiwanie zaginionego skarbu Inków – gra terenowa polegająca na odnalezieniu skarbu Inków z zamku niedzickiego przy użyciu mapy i wskazówek, które sami przygotujecie! W grupach przygotujecie w kopertach kilka zadań dla innej grupy, następnie ukryjecie koperty w różnych miejscach na terenie ośrodka. Stworzycie mapę i przy pomocy np. kolorowych wstążek z bibuły oznaczycie charakterystyczne punkty odniesienia. Będziecie mogli wykorzystać swoje umiejętności wyznaczania kierunków świata, logicznego myślenia oraz łączenia faktów, czasami nawet tych najmniej oczywistych...
 • Zamek Dunajec – zwiedzanie zakamarków, które posłużyły za plan do nakręcania serialu ,,Wakacje z Duchami". Zobaczymy m.in. studnię, do której – według legendy – wpadła Brunhilda i lochy, w których więziony był zbójnik Janosik.
 • Rejs – po Jeziorze Czorsztyńskim i zwiedzanie Zamku Czorsztyńskiego.
 • Kręgielnia – turniej drużyn.
 • Mini golf – gra nie wymagająca pośpiechu. Tu liczy się precyzja i liczba wykonywanych przez zawodnika uderzeń.
 • Wycieczka rowerowa – będziemy podziwiać malownicze krajobrazy Pienin, kręcić kilometry wzdłuż brzegów jeziora Czorsztyńskiego po świetnie przygotowanych ścieżkach rowerowych.
 • Kąpiele w basenie letnim – na terenie ośrodka oraz na kąpielisku w Jeziorze Czorsztyńskim (zależne od decyzji władz gminy).
 • Dodatkowo dla chętnych: Tatralandia, Energylandia, rejs żaglówką lub wizyta w bazie WOPR.

PONADTO:

 • Rozgrywki sportowe: piłka nożna i siatkowa. Balonowe bombardowanie!
 • Salon gier: bilard, ping pong, piłkarzyki.
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 • Dyskoteka.

(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

UWAGA:
Prosimy o wybór tylko jednej wycieczki całodniowej z programu fakultatywnego ze względu na ograniczony czas realizacji podstawowego programu kolonii / obozu.

Programy fakultatywne

Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. 80.00 zł.
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. ze wskazaną osobą (tej samej płci). Opcja dostępna po uzgodnieniu z biurem.
Rejs żaglówką. 70.00 zł.
2-godzinny rejs ze sternikiem łódką 6-osobową ze sternikiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Rejs odbywa się przy minimum 6-ciu osobach chętnych.
Spływ Dunajcem do Szczawnicy. 150.00 zł.
Spływ przez pieniński przełom Dunajca to jedna z najbardziej emocjonujących atrakcji Podhala. Rwąca rzeka, cudowne widoki na Trzy Korony oraz flisackie opowieści składają się na niezapomnianą przygodę. Dopływamy do Szczawnicy - jak starczy czasu, trochę tu pobędziemy na zakupy pamiątek lub lody :)
Turystyka OFF ROAD 4 x 4. 160.00 zł.
Ekscytująca jazda samochodem terenowym z instruktorem. Jazda 4x4 po ekstremalnych bezdrożach przez las to doskonała okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę i stawić czoła licznym przeszkodom na trasie. Przekonasz się, że samochód z napędem na cztery koła pokonuje niemal wszystko. Duża dawka adrenaliny gwarantowana! Podczas wyprawy przez las będziemy robić przystanki i z bliska podziwiać naturę. Może spotkamy zwinne jaszczurki i kolorowe żuki? A pomiędzy gałązkami będziemy wypatrywać grzybów i leśnych owoców. Pojedziemy też na polankę, z której zobaczymy Tatry...! Czas trwania przejażdżki 1 godzina.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Wizyta w bazie WOPR. 70.00 zł.
Spotkanie z ratownikiem, który opowie, jakie zagrożenia niesie ze sobą woda, jak takich zagrożeń unikać i jak sobie z nimi radzić. Odwiedzimy bazę ratowniczą, gdzie nauczymy się udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach i obejrzymy specjalistyczny sprzęt, który na co dzień ratuje ludzkie życie.
Wycieczka do ENERGYLANDII. 248.00 zł.
Energylandia to pierwszy w Polsce "Rodzinny Park Rozrywki" z prawdziwego zdarzenia. Oferta rozrywki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć stosowne atrakcje dla siebie. Do dyspozycji jest "Strefa dziecięca – Bajkolandia" i "Strefa familijna". Najwięcej emocji budzi jednak "Strefa ekstremalna", gdzie do dyspozycji żądnych mocnych wrażeń jest ok. 10 "piekielnych machin". Są tu także 4 gigantyczne rollercoastery (Mayan, Formuła, Speed – najwyższy i najszybszy wodny Roller Coaster na świecie oraz Hyperion – druga najwyższa i druga najszybsza stalowa kolejka górska w Europie). W 2019 r. otwarto Smoczy Gród z 5 atrakcjami, w tym najwyższą i najszybszą na świecie drewnianą kolejką górską Zadra. Oj, będzie się działo! Uwaga: Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Zakres ten wskazany jest przy poszczególnych atrakcjach i o wejściu decyduje obsługa parku.
Wycieczka do Tatralandii (konieczny paszport lub dowód osobisty). 238.00 zł.
Jeden z największych i najpopularniejszych parków wodnych w Europie Środkowej. Tutaj będziecie szaleć pośród 14 basenów termalnych z krystalicznie czystą wodą. Czeka na was 21 unikalnych zjeżdżalni, wodne huśtawki, sztuczny deszcz, wodne wulkany, powietrzne leżaki i gejzery! Tam obserwując przepiękne morskie ryby będziecie mogli poszukać tajemniczego skarbu piratów. Jednym słowem – na miejscu czeka Was dużo miłych niespodzianek! Co więcej, przez cały czas pobytu korzystacie do woli z thallaso terapii, czyli leczenia morzem – sól zawarta w wodzie ma działanie relaksacyjne i zdrowotne, szczególnie pozytywny wpływ odnotowano na układ oddechowy i nerwowy.
Zamawiam - dieta bezglutenowa lub inna. 225.00 zł.
Możliwość przygotowania posiłków bezglutenowych, bezmlecznych, bezlaktozowych, bezcukrowych - prosimy o wybór i wpisanie w uwagach.
Zamawiam - dieta wegetariańska i wegańska. 165.00 zł.
Prosimy o wskazanie w uwagach o zapotrzebowaniu.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Zakwaterowanie

Niedzicę warto odwiedzić z kilku powodów. Pasjonaci górskich wędrówek na pewno przemierzą liczne szlaki, a ci, którzy pragną spokoju docenią malownicze położenie tej niewielkiej miejscowości. Położona w Pieninach Niedzica zachwyca malowniczymi krajobrazami, urzeka spokojem i lokalizacją u stóp wiekowej budowli.Zamek Dunajec z XIV wieku to najsłynniejszy zabytek Niedzicy, przyciągający wielu turystów i górujący nad Zalewem Czorsztyńskim.W sezonie kursują statki wycieczkowe i gondole, dzięki którym turyści mogą podziwiać przepiękną okolicę.Warto zajrzeć do Parku Miniatur, gdzie zobaczymy wiele interesujących budowli z Orawy, Spisza i Podhala w skali 1:20.
Położona w dolinie rzeczki Niedziczanki,leżąca tuż przy zaporze wodnej na Dunajcu Niedzica kusi spływem po Dunajcu, czystością powietrza, mnogością tras rowerowych i pięknymi widokami na polskie i słowackie góry.

Hotel PIENINY** – położony wśród zieleni, w niewielkiej odległości od Jeziora Sromowieckiego i niedzickiego Zamku Dunajec. Oferuje pokoje 2-3-osobowe (możliwość rezerwacji pokoju 2 os) z łazienką i TV. Do dyspozycji gości bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa: boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, boisko do badmintona, mini golf, plac zabaw, trampolina, stoły do tenisa stołowego, salon gier, bilard, air hokej, dart, piłkarzyki, kręgielnia, wypożyczalnia rowerów, miejsce na organizację ogniska, basen letni.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 03.07-12.07.2024
2). 13.07-22.07.2024
3). 23.07-01.08.2024
4). 02.08-11.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
 • Czas przejazdu, w zależności od miejsca wyjazdowego, może trwać około 11 godzin. Na trasie możliwe będą przesiadki.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

03.07

-

12.07.2024

01NTCZ/24

2899.00

[ zakończona ]

13.07

-

22.07.2024

02NTCZ/24

2899.00

[ zakończona ]
OSTATNIE 1 MIEJSCE CHŁOPIEC OK. 2015 r.

23.07

-

01.08.2024

03NTCZ/24

2899.00

[ w trakcie realizacji ]

02.08

-

11.08.2024

04NTCZ/24

2899.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek, kolacja, ostatni śniadanie + suchy prowiant.
 • Opiekę wychowawców, przewodnika.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Dojazd na miejsce autokarem (patrz zakładka transport).
 • Programy i świadczenia fakultatywne.

Programy fakultatywne

Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. 80.00 zł.
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. ze wskazaną osobą (tej samej płci). Opcja dostępna po uzgodnieniu z biurem.
Rejs żaglówką. 70.00 zł.
2-godzinny rejs ze sternikiem łódką 6-osobową ze sternikiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Rejs odbywa się przy minimum 6-ciu osobach chętnych.
Spływ Dunajcem do Szczawnicy. 150.00 zł.
Spływ przez pieniński przełom Dunajca to jedna z najbardziej emocjonujących atrakcji Podhala. Rwąca rzeka, cudowne widoki na Trzy Korony oraz flisackie opowieści składają się na niezapomnianą przygodę. Dopływamy do Szczawnicy - jak starczy czasu, trochę tu pobędziemy na zakupy pamiątek lub lody :)
Turystyka OFF ROAD 4 x 4. 160.00 zł.
Ekscytująca jazda samochodem terenowym z instruktorem. Jazda 4x4 po ekstremalnych bezdrożach przez las to doskonała okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę i stawić czoła licznym przeszkodom na trasie. Przekonasz się, że samochód z napędem na cztery koła pokonuje niemal wszystko. Duża dawka adrenaliny gwarantowana! Podczas wyprawy przez las będziemy robić przystanki i z bliska podziwiać naturę. Może spotkamy zwinne jaszczurki i kolorowe żuki? A pomiędzy gałązkami będziemy wypatrywać grzybów i leśnych owoców. Pojedziemy też na polankę, z której zobaczymy Tatry...! Czas trwania przejażdżki 1 godzina.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Wizyta w bazie WOPR. 70.00 zł.
Spotkanie z ratownikiem, który opowie, jakie zagrożenia niesie ze sobą woda, jak takich zagrożeń unikać i jak sobie z nimi radzić. Odwiedzimy bazę ratowniczą, gdzie nauczymy się udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach i obejrzymy specjalistyczny sprzęt, który na co dzień ratuje ludzkie życie.
Wycieczka do ENERGYLANDII. 248.00 zł.
Energylandia to pierwszy w Polsce "Rodzinny Park Rozrywki" z prawdziwego zdarzenia. Oferta rozrywki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć stosowne atrakcje dla siebie. Do dyspozycji jest "Strefa dziecięca – Bajkolandia" i "Strefa familijna". Najwięcej emocji budzi jednak "Strefa ekstremalna", gdzie do dyspozycji żądnych mocnych wrażeń jest ok. 10 "piekielnych machin". Są tu także 4 gigantyczne rollercoastery (Mayan, Formuła, Speed – najwyższy i najszybszy wodny Roller Coaster na świecie oraz Hyperion – druga najwyższa i druga najszybsza stalowa kolejka górska w Europie). W 2019 r. otwarto Smoczy Gród z 5 atrakcjami, w tym najwyższą i najszybszą na świecie drewnianą kolejką górską Zadra. Oj, będzie się działo! Uwaga: Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Zakres ten wskazany jest przy poszczególnych atrakcjach i o wejściu decyduje obsługa parku.
Wycieczka do Tatralandii (konieczny paszport lub dowód osobisty). 238.00 zł.
Jeden z największych i najpopularniejszych parków wodnych w Europie Środkowej. Tutaj będziecie szaleć pośród 14 basenów termalnych z krystalicznie czystą wodą. Czeka na was 21 unikalnych zjeżdżalni, wodne huśtawki, sztuczny deszcz, wodne wulkany, powietrzne leżaki i gejzery! Tam obserwując przepiękne morskie ryby będziecie mogli poszukać tajemniczego skarbu piratów. Jednym słowem – na miejscu czeka Was dużo miłych niespodzianek! Co więcej, przez cały czas pobytu korzystacie do woli z thallaso terapii, czyli leczenia morzem – sól zawarta w wodzie ma działanie relaksacyjne i zdrowotne, szczególnie pozytywny wpływ odnotowano na układ oddechowy i nerwowy.
Zamawiam - dieta bezglutenowa lub inna. 225.00 zł.
Możliwość przygotowania posiłków bezglutenowych, bezmlecznych, bezlaktozowych, bezcukrowych - prosimy o wybór i wpisanie w uwagach.
Zamawiam - dieta wegetariańska i wegańska. 165.00 zł.
Prosimy o wskazanie w uwagach o zapotrzebowaniu.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej