COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

MIELNO HOBBY HORSE CLUB

mielno-hobby-horse-club-277-3.jpg

7 - 13 lat

od 1749.00 PLN

Kolonia dla wszystkich pasjonatów Hobby Horse!

  • Zapleciemy końskie grzywy, zbudujemy mini stajnię!
  • Poprowadzimy treningi koników! Odwiedzimy alpaki!
  • Zawody na plaży, budowanie toru przeszkód!
  • Turnus 11-dniowy! Pokoje w większości 2-osobowe (możliwość rezerwacji takiego pokoju).

A dla chętnych – samodzielne wykonanie konika!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów Hobby Horse! Nieważne, czy Hobby Horse to już dyscyplina sportowa, czy po prostu zabawa! Nieważne, czy bawisz się od dawna, czy dopiero zaczynasz – hobby może mieć każdy!
My na pewno będziemy się dobrze bawić – bo łączy nas pasja. A przecież nie każdy może mieć prawdziwego konika…
Jazda na koniu hobbystycznym to atrakcyjna rozrywka i duuuużo ruchu. A spotkanie z alpakami uszczęśliwi wszystkich :) Bawmy się!

Program

Zapleciemy koniom grzywy – popracujemy jak skrzaty – koreczki, warkoczyki, siateczka.
Zabawy kreatywne – prace plastyczne zakończone wernisażem – namalujemy konika na szkle, ozdobimy podkowy, zrobimy zakładki do książek, wykonamy konika z masy solnej.
Zbudujemy mini stajnię i sami ją urządzimy.
Dowiemy się wielu ciekawych informacji o koniach.
Zbudujemy parkur i tor przeszkód stacjonata, koperta czy okser – wybór należy do Was.
Poćwiczymy układy do pokazów konnych, zaplanujemy przejazd i zaprezentujemy kadryla.
Zawody na plaży, codzienna rozgrzewka i treningi dostosowane do możliwości uczestników.

 • Oko w oko z alpakami - alpaki to chyba najsympatyczniejsze zwierzątka:) Wygladają, jakby cały czas się uśmiechały. I czekają na Was! Kilka godzin w Sosnowych Wzgórzach będzie pełne zabawy, nauki, głaskania i obserwacji zachowań tych pięknych zwierząt. Ale...bedziecie mogli też przywitać się z papugą Fredkiem, mini kózkami, królikami belgijskimi. Kurki zielononóżki też zrobią na Was wrażenie, bo jest ich około stu...Czyli - poznamy wiele ciekawych informacji o alpakach, będziemy je karmić i przytulać (nie zapomnijcie zrobić zdjęć!). Do tego sesja zdjęciowa z papugą, plac zabaw, most linowy i tyrolka.Aha...i ślimaki afrykańskie! A dla chętnych - Pani Asia poprowadzi zajęcia relaksacyjne, naukę prawidłowego oddychania i naukę reakcji w sytuacjach stresowych.Będzie duuuużo wrażeń!
  Rejs stateczkiem po Jeziorze Jamno – Jezioro Jamno plasuje się na dziewiątym miejscu w Polsce pod względem wielkości. Czy wiesz jednak, że to jezioro jest jednym z najpłytszych jezior w Polsce? W trakcie rejsu można delektować się widokiem wszechobecnej przyrody, a zarazem usłyszeć od kapitana o historii regionu. Nie zabraknie także ciekawostek o mijanych obiektach widocznych na lądzie, lokalnej przyrodzie oraz okolicznych miejscowościach. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Jamneńskim, a szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, okonie i węgorze to stali mieszkańcy tego akwenu. Rejs ku zachodzącemu słońcu to cudowne zakończenie dnia.
  Wyprawa do Słowiańskiego Grodziska – pokazy walk bronią białą oraz dawnych rzemiosł. Można skosztować tradycyjnego jadła oraz wysłuchać fascynujących legend i opowieści, opowiadanych niegdyś przez Słowian przy ognisku.
  Poszukiwanie bursztynu – nocne wypatrywanie złota Bałtyku przy świetle specjalnych latarek.
  Uczestnictwo w cyklicznych imprezach – o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, bądź sportowym na terenie Mielna.
  Leśna Pętla Przygód i Tajemnic – wyprawa w nieznane w poszukiwaniu bunkrów, starego grodziska, ogromnej szyszki i... sami się przekonajcie :).
  Korzystanie z siłowni plenerowej na terenie ośrodka – wzmacniamy mięśnie – zajęcia adekwatne do wieku i możliwości dzieci.
  Plaża, słońce i kąpiele bez limitu – odpoczynek na plaży, kąpiele wodne pod opieką ratownika, piłka plażowa. A wieczorem ognisko lub dyskoteka.
  Quest – terenowa gra miejska – dokąd doprowadzą nas odpowiedzi na zagadki?
  Dodatkowo dla chętnych: Off Road, paintball, warsztaty HH lub Aquapark Koszalin.

  PONADTO:

  Wodne ABC – szkolenie – rozgrzewka, zasady bezpiecznej kąpieli, style pływania.
  Poczta kolonijna.
  Balonowa bitwa morska.
  Przeciąganie liny – dobra zabawa gwarantowana.
  Prawda czy wyzwanie?
  Zabawy na plaży – bule, ringo, rzut balonem.
  • Gry sportowe i zabawy ruchowe na powietrzu – olimpiady, turnieje: tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej, morska sztafeta.
  • Spacery wzdłuż linii brzegowej Jeziora Jamno – widoki na jezioro i położony za nim Koszalin są piękne, selfie wychodzą cudne!

  (opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

OPINIE uczestników - TO NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE, LICZYMY NA WASZE ZADOWOLENIE, KTÓRYM BĘDZIEMY MOGLI SIĘ Z WAMI PODZIELIĆ W KOLEJNYM ROKU :) ZAPRASZAMY!

Programy fakultatywne

Aquapark Koszalin. 90.00 zł.
Wachlarz atrakcji jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kompleks ma do zaoferowania basen rekreacyjny, armatki wodne, rwącą rzekę, zjeżdżalnię ANAKONDA, zjeżdżalnię multimedialną, zjeżdżalnię typu CEBULA, a także zewnętrzne baseny oraz plac zabaw. Gwarantujemy dobrą zabawę!
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. 80.00 zł.
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. ze wskazaną osobą (tej samej płci). Opcja dostępna po uzgodnieniu z biurem.
Off Road. 120.00 zł.
Fantastyczna zabawa dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniana przygodę. Przejażdżka samochodem terenowym po specjalnie zaprojektowanym torze dostarczy wielu ekstremalnych doznań. Off road samochodem terenowym z przewodnikiem po trasie liczącej niemal 4 km. Bezpieczeństwo i dobra zabawa gwarantowane!
Paintball. 140.00 zł.
Zapewniamy kompleksowy ubiór: maska, strój, rękawice, kamizelka na korpus, pas z magazynkiem oraz marker z wyposażeniem. Ekscytujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich, bez względu na to ile celnych strzałów oddadzą i kto wygra. Pakiet zawiera 200 kulek. Możliwość dokupienia dodatkowego pakietu 200 kulek w cenie ok. 50 zł. Gry według scenariusza stworzonego przez instruktorów Paintball Mielno.
Park linowy. 70.00 zł.
Atrakcja dla młodszych i starszych. 250 m. od morza, 110 atrakcji i 950 m. tras zróżnicowanych wysokością i stopniem trudności. Przed wejściem na trasę szkolenie prowadzą instruktorzy z umiejetnosciami z zakresu technik alpinistycznych. W cenie dwie trasy o różnym stopniu trudności.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Warsztaty HH. 70.00 zł.
Samodzielne wykonanie konika - mamy materiały, włóczki, kije - z naszą pomocą to nie będzie trudne. Warsztaty, na których nauczysz się, jak zrobić własnego HH. Wybierz kolor sierści i grzywy i wykonaj konika zgodnie z własnym gustem.
Zamawiam - dieta bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, bezmleczna, bezlaktozowa (prosimy wpisać rodzaj diety w uwagach). 30.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Zakwaterowanie

MIELNO – miejscowość w w powiecie koszalińskim, położona nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Największa zaletą miejscowości są czyste plaże, na których od kilku lat powiewa niebieska flaga – oznaczenie przyznawane plażom i marinom za czystość, bezpieczeństwo i infrastrukturę.
A plaża w Mielnie jest szeroka – w 2023 roku sztuczne zasilanie brzegu w piasek miało miejsce na długości ponad 2000 m. Mielno to kilkukilometrowa promenada, port nad Jeziorem Jamno i gwar nadmorskiej miejscowości.

Ośrodek Wczasowo-Kolonijny KROKUS rozciąga się niemal od plaży Jeziora Jamno (mamy dwa kroki do jeziora) do szerokiej, zadbanej plaży morskiej. Teren Ośrodka wynoszący ponad 6 ha jest częściowo zalesiony, w większości trawiasty. Wyjście na plażę bezpośrednio z ośrodka. Do dyspozycji uczestników są pokoje 2-4 osobowe z łazienkami w budynku BRATEK (budynek po całkowitym remoncie, tylko do dyspozycji grupy COGITO, możliwość rezerwacji pokoju 2 os.). W budynku znajduje się sala rekreacyjno-telewizyjna. Uczestnicy turnusów mogą korzystać z trawiastego boiska, boiska do koszykówki i siatkówki, betonowego kortu tenisowego, wiaty ze stołami do prowadzenia zajęć plenerowych, zewnętrznej siłowni, stołu do ping-ponga, placu zabaw.
W pobliżu budynku mieszkalnego znajduje się stołówka wraz z dużą salą rekreacyjną. Ośrodek posiada bezpośrednie wyjście na strzeżoną plażę.

 

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 03.07-13.07.2024
2). 14.07-24.07.2024
3). 25.07-04.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
• Czas przejazdu, w zależności od miejsca wyjazdowego, może trwać około 11 godzin. Na trasie możliwe będą przesiadki.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

03.07

-

13.07.2024

01KHCZ/24

2999.00

[ zakończona ]

14.07

-

24.07.2024

02KHCZ/24

2999.00

[ zakończona ]

25.07

-

04.08.2024

03KHCZ/24

2999.00

[ w trakcie realizacji ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (4 posiłki dziennie-śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), pierwszy posiłek - kolacja, ostatni - śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.
 • Program rekreacyjno-zabawowy wg opisu.
 • Opiekę wychowawców, ratownika gminnego, opiekę medyczną.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Dojazd na miejsce autokarem (patrz zakładka transport).
 • Dieta bezglutenowa , wegetariańska lub inna.
 • Programy i świadczenia fakultatywne.

   

  PROGRAM "GWARANCJA AKLIMATYZACJI" - Jeśli dziecko wyjedzie na kolonie pierwszy raz i nie zaaklimatyzuje się, przez co będą Państwo zmuszeni odebrać je wcześniej - niewykorzystane dni nie przepadają! Będą mogli Państwo wykorzystać te dni w dowolnym, następnym terminie kolonii, również za rok!

   

Programy fakultatywne

Aquapark Koszalin. 90.00 zł.
Wachlarz atrakcji jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kompleks ma do zaoferowania basen rekreacyjny, armatki wodne, rwącą rzekę, zjeżdżalnię ANAKONDA, zjeżdżalnię multimedialną, zjeżdżalnię typu CEBULA, a także zewnętrzne baseny oraz plac zabaw. Gwarantujemy dobrą zabawę!
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. 80.00 zł.
Gwarancja zakwaterowania w pokoju 2 os. ze wskazaną osobą (tej samej płci). Opcja dostępna po uzgodnieniu z biurem.
Off Road. 120.00 zł.
Fantastyczna zabawa dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomniana przygodę. Przejażdżka samochodem terenowym po specjalnie zaprojektowanym torze dostarczy wielu ekstremalnych doznań. Off road samochodem terenowym z przewodnikiem po trasie liczącej niemal 4 km. Bezpieczeństwo i dobra zabawa gwarantowane!
Paintball. 140.00 zł.
Zapewniamy kompleksowy ubiór: maska, strój, rękawice, kamizelka na korpus, pas z magazynkiem oraz marker z wyposażeniem. Ekscytujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich, bez względu na to ile celnych strzałów oddadzą i kto wygra. Pakiet zawiera 200 kulek. Możliwość dokupienia dodatkowego pakietu 200 kulek w cenie ok. 50 zł. Gry według scenariusza stworzonego przez instruktorów Paintball Mielno.
Park linowy. 70.00 zł.
Atrakcja dla młodszych i starszych. 250 m. od morza, 110 atrakcji i 950 m. tras zróżnicowanych wysokością i stopniem trudności. Przed wejściem na trasę szkolenie prowadzą instruktorzy z umiejetnosciami z zakresu technik alpinistycznych. W cenie dwie trasy o różnym stopniu trudności.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Warsztaty HH. 70.00 zł.
Samodzielne wykonanie konika - mamy materiały, włóczki, kije - z naszą pomocą to nie będzie trudne. Warsztaty, na których nauczysz się, jak zrobić własnego HH. Wybierz kolor sierści i grzywy i wykonaj konika zgodnie z własnym gustem.
Zamawiam - dieta bezglutenowa, wegańska, wegetariańska, bezmleczna, bezlaktozowa (prosimy wpisać rodzaj diety w uwagach). 30.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej