COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

Jeśli macie ochotę na zabawę, przygodę i relaks – ten program jest dla Was!
Więc "do wyboru, do koloru" możecie spłynąć pontonami Popradem, stoczyć kilka bitew paintballowych, wybrać się na Górę Parkową czy do Ogrodów Sensorycznych. W zaprzyjaźnionym ośrodku czeka na Was MIASTECZKO WODNE z basenami ze zjeżdżalniami i ścieżką zdrowia. 
Jeśli jednak pragniecie czegoś więcej – skorzystajcie z programów fakultatywnych !
Warto również odwiedzić Miszkolc-Tapolca na Węgrzech – kąpielisko termalne w jaskiniach, fenomen na skalę światową! Oprócz kąpieli w jaskiniach kąpielisko posiada także część zewnętrzną o charakterze Aquaparku. Albo może dasz się porwać do Energylandii?

Atrakcyjny i różnorodny program zajęć dodatkowych zapewni maksymalną ilość wrażeń i spełni oczekiwania każdego z Was!
Rodzaj i czas zajęć będą dostosowane do wieku i możliwości uczestników. Nad bezpieczeństwem czuwać będą wykwalifikowani instruktorzy, a wszystkie zajęcia odbywać się będą na specjalnie przygotowanym i zabezpieczonym terenie.

Program

Waszą ENERgię rozładujemy na zajęciach:

Paintball – najbardziej popularna i rozpowszechniona forma rozrywki polegająca na rywalizacji między 2 grupami uczestników wyposażonych w markery (pistolety Tippman F14), które naładowane są 140 kulkami wypełnionymi farbą. Celem rozgrywki jest wyeliminowanie wszystkich graczy drużyny przeciwnej. Aby wygrać członkowie drużyny muszą ze sobą współpracować, obmyślić strategię działania i wcielić ją w życie. Paintball przez zabawę rozwija więc umiejętności współdziałania w grupie, strategiczne myślenie oraz radzenie sobie w sytuacjach stresowych. Paintball umożliwia „wybieganie” i „wyszalenie” się uczestników w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach terenowych. Zachowuje jednakże element zaskoczenia, jakie niesie ze sobą rywalizacja na otwartej przestrzeni.

Łucznictwo – zajęcia na bezpiecznej, 3 torowej łucznicy. Ćwiczenia przeprowadzimy na certyfikowanym sprzęcie, dostosowanym do stopnia zaawansowania uczestników - łuki szkoleniowe o różnych mocach cięciw, klasyczne, bloczkowe. Nauka prawidłowej pozycji, zakładania strzał, naciągania cięciwy, celowania, puszczania cięciwy, zakończone punktowanym turniejem łuczniczym. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z respektowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa.

Survival – dzięki niemu odkrywamy na nowo swoją naturę i zaczynamy samodzielnie działać, nie czekając na pomoc z zewnątrz. Dzięki niemu można odkryć w sobie ukryte dotychczas pokłady niezwykłych umiejętności. Pozwala również w praktyce wykorzystać wiedzę ogólną. Zajęcia odbywają się w formie interaktywnej gry prowadzonej podczas pieszej wycieczki. W ich trakcie młodzież zatrzymuje się w punktach, na których uczestnicy zdobywać będą wiedzę i umiejętności potrzebne do poradzenia sobie z trudnymi sytuacjami (zaaranżowanymi przez instruktorów). Użycie innego rozwiązania (przedmiotu) daje różne efekty końcowe, tak więc każde zajęcia wyglądają inaczej. Na uczestników czekać będzie szereg zadań do wykonania, np. budowa tratwy, oczyszczenie wody, budowa schronienia, rozpalenie bezpiecznego ogniska, znalezienie pożywienia, itp. Uczestnicy zdobędą również podstawową wiedzę z zakresu terenoznawstwa i „gastronomii” leśnej (bez degustacji :).

Escape Room – to zabawa, w której grupa ludzi musi wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Zabawa jest w pełni bezpieczna, odbywa się w kontrolowanych warunkach pod nadzorem instruktora. Uczestnicy muszą pokonać szereg zagadek logicznych i fizycznych, czasem także przezwyciężyć lęk. Nagrodą jest odnalezienie kluczy do zamkniętych sejfów, szafek czy schowków, w których kryją się kolejne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób wydostać się z pokoju.

Spływ pontonowy Popradem – niezwykle emocjonująca przygoda na jednej z najciekawszych górskich rzek w Polsce. Trasa jest o tyle ciekawa, że na swojej długości przebiega wzdłuż granic Polski. Spływ jest atrakcją odpowiednią zarówno dla osób doświadczonych, jak i tych, którzy korzystają z tej formy wypoczynku po raz pierwszy. Trasa dostosowana jest do możliwości uczestników ma około 10 km. odcinek Popradu obfituje w walory estetyczne i przyrodnicze. Uczestnicy bezwzględnie zakładają kamizelki ratunkowe. 

Strzelectwo ASGAirSoftGun – strzelectwo ASG polega na strzelaniu do celu z replik broni (broń pneumatyczna ASG). Wykorzystywana amunicja jest plastikowa i bezpieczna dla uczestników. Zajęcia, oprócz instruktażu korzystania z broni oraz strzelania do tarczy, polegają na improwizacji uwolnienia zakładnika, w której instruktor wciela się w rolę porywacza, a uczestnicy w grupę szturmowo - ratunkową. Grupa aby uwolnić zakładnika musi przejść przygotowany tor przeszkód i ustrzelić wszystkie przygotowane cele (w tym porywacza☺). Zajęcia polegają na współpracy w grupie, uczestnicy nie strzelają do siebie. W trakcie zajęć wymagamy nałożenie odzieży ochronnej: kasków, gogli.

PONADTO:

 • Wycieczka do Krynicy – perełki polskich uzdrowisk. Wjedziemy na Górę Parkową pierwszą w Polsce koleją linowo-terenową, przejdziemy ścieżkami rozległego Parku Zdrojowego.  Dla chętnych i odważnych zjazdy grawitacyjne Rajskimi Zjeżdżalniami lub na Zjeżdżalni Pontonowej (dodatkowo płatne). Do tego retro rowery lub muzyczna ławka oraz wystawa "Wehikuł czasu". Pospacerujemy słynnym krynickim deptakiem, a na koniec poznamy smak wód mineralnych w ogromnej pijalni wody.
 • Ogrody Sensoryczne – największe w kraju Ogrody Zmysłów, w których różnorodność roślin ozdobnych i drzewek owocowych przeplata się z pięknem otaczających je gór. Urokliwie położony teren to wizytówka Muszyny – tu odpoczynek połączymy z edukacją. Dostępne są strefy: zdrowia, zapachu, dźwięku, smaku, wzroku oraz baśni i legend o Muszynie.
 • Odwiedziny... sali tortur w piwnicach pod Ratuszem – sala ta jest atrakcją turystyczną od niedawna. Historyczne pomieszczenia zostały odkryte podczas remontu Ratusza, a powstała tam ekspozycja pozwoli przenieść się w czasie...
 • Ogrody Magiczne – to kolejna przyrodnicza atrakcja w Muszynie, która przyciąga co roku rzesze turystów. Ogrody stworzone zostały na wzór antycznych ogrodów greckich, a podziwiać w nich można również wiele egzotycznych ptaków i ukochane przez wszystkich alpaki.
 • A może…. chcecie zobaczyć miejsce, w którym oddycha diabeł? - Największa w Polsce mofeta. Spacerkiem, spacerkiem…
 • Góra Zamkowa – Zamek „Baszta” oraz panorama na Dolinę Popradu.
 • Pijalnia wód leczniczych „Antoni” – wody bogate w magnez oraz inne pierwiastki. Ale to nie jedyne źródełko zdrowej wody w Muszynie – czy odnajdziemy wszystkie?
 • Dla chętnych, aktywnych i ciekawych – zdobywamy Górę Malnik z najpiękniejszym widokiem na Beskidy i Tatry.
 • Dodatkowo dla chętnych: baseny termalne na Węgrzech lub Energylandia.

  (opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

OPINIE uczestników


Program kolonii/obozu   .................................................................................95,7%

Zakwaterowanie               .....................................................................................96,8%

Wyżywienie                        ..............................................................................95,5%

Opinie zestawione na podstawie ankiet wypełnionych przez uczestników po pobycie.


UWAGA:
Prosimy o wybór tylko jednej wycieczki całodniowej z programu fakultatywnego ze względu na ograniczony czas realizacji podstawowego programu kolonii / obozu.

Programy fakultatywne

Deklaruję chęć uczestnictwa w wycieczce na Węgry (konieczny paszport lub dowód osobisty). 228.00 zł.
Miszkolc-Tapolca na Węgrzech to kąpielisko termalne w jaskiniach, fenomen na skalę światową. Baseny w skalnych grotach, ponad 700 metrów podziemnych korytarzy zapewniających niecodzienne wrażenia z kąpieli w pięknie oświetlonych komorach, ciepłe źródła wypływające z głębi ziemi. Uruchamiana jest również "dzika rzeka". Oprócz kąpieli w jaskiniach kąpielisko posiada także część zewnętrzną o charakterze Aquaparku. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce! Po drodze zatrzymamy się też na krótki spacer po Koszycach na Słowacji (jeśli czas na to pozwoli).
ENERGYLANDIA. 248.00 zł.
To pierwszy w Polsce "Rodzinny Park Rozrywki" z prawdziwego zdarzenia. Oferta rozrywki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć stosowne atrakcje dla siebie. Do dyspozycji jest "Strefa dziecięca – Bajkolandia" i "Strefa familijna". Najwięcej emocji budzi jednak "Strefa ekstremalna", gdzie do dyspozycji żądnych mocnych wrażeń jest aktualnie 10 "piekielnych machin". Są tu także 4 gigantyczne rollercoastery (Mayan, Formuła, Speed – najwyższy i najszybszy wodny Roller Coaster na świecie oraz Hyperion – druga najwyższa i druga najszybsza stalowa kolejka górska w Europie). W 2019 r. otwarto Smoczy Gród z 5 atrakcjami, w tym najwyższą i najszybszą na świecie drewnianą kolejką górską Zadra. Oj, będzie się działo! Uwaga: Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Zakres ten wskazany jest przy poszczególnych atrakcjach.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Zamawiam - dieta bezmleczna. 0.00 zł.
Zamawiam - dieta wegańska. 0.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 0.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Zakwaterowanie

MUSZYNA to znane uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim, niedaleko Krynicy Górskiej, na pograniczu polsko-słowackim w dolinie Popradu. Górski, lecz łagodny klimat, czyste powietrze oraz atrakcyjny ośrodek, w którym mieszkamy są gwarancją wspaniałego wypoczynku. Okolice zachęcają do wędrówek połączonych ze zwiedzaniem ciekawych miejsc: Ogrodu Zmysłów, Parku Figur Kwiatowych, ruin średniowiecznego zamku na wzgórzu nad miastem, źródeł wód mineralnych bijących wprost z ziemi.

Dom Wczasowy SZCZYT – to obiekt położony na wzgórzu ponad 500 m.n.pm, z którego rozciągają się ciekawe widoki na miasto Muszynę oraz okalające pasma górskie. U podnóża wzniesienia przepływa potok Szczawnik, wzdłuż którego znajduje się Park Zdrojowy Baszta. W bezpośrednim sąsiedztwie DW Szczyt znajdują się piękne lasy, które zapraszają na piesze wycieczki m.in. w 15 min. można dotrzeć do rezerwatu przyrody Las Lipowy. Na sąsiednim wzgórzu można podziwiać ruiny zamku muszyńskiego.
Zakwaterowanie w pokojach 3-4-5-osobowych, wyposażonych w łazienkę oraz dostęp do telewizji naziemnej. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, gdzie oferowane jest całodzienne wyżywienie.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 23.07-01.08.2024
2). 02.08-11.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
 • Czas przejazdu, w zależności od miejsca wyjazdowego, może trwać około 11 godzin. Na trasie możliwe będą przesiadki.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

23.07

-

01.08.2024

03MCCZ/24

2939.00

[ w trakcie realizacji ]

02.08

-

11.08.2024

04MCCZ/24

2799.00

2939.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]
Liczba miejsc w cenie promocyjnej jest ograniczona. Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją wynosiła 2639 zł.

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), pierwszy posiłek: kolacja, ostatni: śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.
 • Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
 • Opiekę wychowawców, ratownika, opiekę medyczną.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Dojazd na miejsce autokarem (patrz zakładka transport).
 • Programy i świadczenia fakultatywne.

Programy fakultatywne

Deklaruję chęć uczestnictwa w wycieczce na Węgry (konieczny paszport lub dowód osobisty). 228.00 zł.
Miszkolc-Tapolca na Węgrzech to kąpielisko termalne w jaskiniach, fenomen na skalę światową. Baseny w skalnych grotach, ponad 700 metrów podziemnych korytarzy zapewniających niecodzienne wrażenia z kąpieli w pięknie oświetlonych komorach, ciepłe źródła wypływające z głębi ziemi. Uruchamiana jest również "dzika rzeka". Oprócz kąpieli w jaskiniach kąpielisko posiada także część zewnętrzną o charakterze Aquaparku. Warto odwiedzić to niezwykłe miejsce! Po drodze zatrzymamy się też na krótki spacer po Koszycach na Słowacji (jeśli czas na to pozwoli).
ENERGYLANDIA. 248.00 zł.
To pierwszy w Polsce "Rodzinny Park Rozrywki" z prawdziwego zdarzenia. Oferta rozrywki jest bardzo bogata i każdy może znaleźć stosowne atrakcje dla siebie. Do dyspozycji jest "Strefa dziecięca – Bajkolandia" i "Strefa familijna". Najwięcej emocji budzi jednak "Strefa ekstremalna", gdzie do dyspozycji żądnych mocnych wrażeń jest aktualnie 10 "piekielnych machin". Są tu także 4 gigantyczne rollercoastery (Mayan, Formuła, Speed – najwyższy i najszybszy wodny Roller Coaster na świecie oraz Hyperion – druga najwyższa i druga najszybsza stalowa kolejka górska w Europie). W 2019 r. otwarto Smoczy Gród z 5 atrakcjami, w tym najwyższą i najszybszą na świecie drewnianą kolejką górską Zadra. Oj, będzie się działo! Uwaga: Na atrakcjach obowiązuje ściśle określony zakres dolnej i górnej granicy wzrostu. Jest to warunek konieczny do zachowania bezpieczeństwa. Zakres ten wskazany jest przy poszczególnych atrakcjach.
Upominek - plecak 44.00 zł.
plecak
Upominek - ręcznik 59.00 zł.
ręcznik
Zamawiam - dieta bezmleczna. 0.00 zł.
Zamawiam - dieta wegańska. 0.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 0.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej