COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

PROFIL SPORTOWO REKREACYJNY

Chcesz spróbować różnorodnych zajeć na lądzie i w wodzie? Rozwijać swoje umiejętności w wielu dziedzinach?

Na tym profilu będziemy jeździć na rowerach, uczestniczyć w grach zespołowych i trenowych. Pożeglujemy na różnych jachtach, popływanmy na windsurfingu, kajakach, rowerach wodnych oraz postrzelamy w paintball i pojeździmy na quadach. Będziemy się wspinać oraz grać w archery games-połączneie zbijaka, łucznictwa i paintballa. Weźmiemy udział w olimpiadzie sportowej i quathlonie (pływanie, jazda na rowerze, bieg i strzelanie).

Wszystko co najlepsze w jednym miejscu: bogaty i urozmaicony program, domowe jedzenie, nowe domki i rozbudowana baza sportowo-rekreacyjna ośrodka, doskonałe warunki przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a przede wszystkim profesjonalna, wyselekcjonowana karda czuwająca nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą uczestników.

Program

Profil sportowo-rekreacyjny obejmuje: wycieczki rowerowe (4 zajęcia po 2 godz.), żeglarstwo (5 zajęć po 2 godz.), windsurfing (5 zajęć po 2 godz.), kajakarstwo i rowery wodne (2 zajęcia po 2 godz.), zajęcia quadowe (1 zajęcia po 2 godz.), gry sportowe i terenowe (5 zajęć po 2 godz.), paintball (1 zajęcia 2,5 godz.), gry sportowe (7 zajęć po 2 godz.), archery games (1 zajęcia po 2 godz.), łucznictwo (1 zajęcia po 2 godz.) trampolina wodna i gigantyczny zjazd do jeziora (2 zajęcia po 2 godz.) oraz zajęcia rozrywkowe, edukacyjne i rekreacyjne.
ŻEGLARSTWO 
Budowa jachtu, róża wiatrów, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie; trochę teorii i wypływamy z portu! Każdy z was posteruje w półwietrze, bagsztagu, bajdewindzie i w kursie fordewind. Zwrot z wiatrem, na wiatr, to wszystko pestka. Jezioro Wągiel to raj zarówno dla początkujących żeglarzy jachtowych jak i wytrawnych wilków morskich. Podszkolicie kunszt żeglarski na jachtach Omega, Optymist i większych jednostkach dwumasztowych pod okiem wytrawnych i znających specyfikę akwenów instruktorów. Nie zabraknie również abordaży i wypraw na Wyspę Piratów. Nie groźny nam żaden szkwał i przechył!
WINDSURFING 
Skoro żeglarstwo jachtowe to i windsurfing! Mnóstwo zabaw na deskach, ćwiczenia równowagi, tratwy i wyścigi. Kto z Was nie da się zrzucić z deski…? Następnie deska i żagiel - bajdewind, półwiatr i bagsztag, a na koniec powrót do portu fordewindem. Każdy, kto był już na naszych obozach już wie, jak prosty jest zwrot na wiatr i z wiatrem!
KAJAKARSTWO 
Nauka manewrowania kajakiem, zwroty, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Wągiel, przeprawa na Wągiel Mały i zwiedzanie okolicznych wysp. Jak zrobić tratwę z kajaków, w jaki sposób wejść na wywrócony kajak? Na te pytania i nie tylko odpowiemy oraz zademonstrujemy w praktyce.
WYCIECZKI ROWEROWE 
Ścieżki edukacyjne i rowerowe Mazurskiego Parku Krajobrazowego otwierają nowe możliwości. Podczas wycieczek rowerowych poczujecie we włosach powiew przygody zwiedzając Mazury z innej perspektywy.
GRY SPORTOWE I REKREACYJNE 
Siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton oraz to wszystko jest wam doskonale znane. W tym roku dorzucamy NOWOŚĆ Beach Tennis - połączenie tenisa i piłki plażowej Tu macie możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami, ale nie zapomnimy o meczach „kadra kontra reszta świata”, czyli pojedynków doświadczenia z energią i wigorem.
GRY TERENOWE 
Biegi na orientację, podchody, przekradanka, czyli elementy teambuildingu, orienteringu. Współdziałanie w grupie, orientacja w terenie, kreatywne pomysły i szybkość działania pozwala na powodzenie akcji i zwycięstwo w grze. Słuchajcie uważnie instruktorów, gdyż nabytą wiedzę i umiejętności terenowe i survivalowe wykorzystacie w kilkuetapowej terenowej grze strategicznej Osada.
SURVIVAL 
Budowanie tratw, poznawanie różnych sposobów połowu ryb, posługiwanie się GPS-em, busolą, rozpalanie ognisk krzesiwem, lupą, sposoby na przetrwanie w trudnych warunkach pogodowych, a także pokonywanie przeszkód terenowych. Do tego rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach - to właśnie sztuka przetrwania, którą wam przybliżymy.
PAINTBALL 
"Behind the enemy lines". Strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą, zajęcia z odmiennymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych.Deadmatch, deadmatch drużynowy, obrona Częstochowy, VIP, capture the flag, blackjack, polowanie na Czerwony Październik, zwiad, akcja ratunkowa, ochrona prezydenta, terminator, podchody do snajpera. Każda drużyna stworzy kamuflaż, zbuduje swoją bazę i linię obrony, opracuje taktykę ataku i do boju!
QUADY 
W tym sezonie startujemy z nowym torem quadowym i sprawdzimy nasz sprzęt quadowy o pojemności 200 cm! Starsi uczestnicy (13+) przetestują go samodzielnie, młodsi pojeżdżą z instruktorem.
ARCHERY GAMES 
Paintball, łucznictwo, zbijak w jednym! Z wykorzystaniem przeszkód naturalnych i sztucznych poczujecie pojedynki łuczników na własnej skórze.
ŁUCZNICTWO
Połączenie siły z delikatnością oraz precyzją. Tu poczujesz się jak Robin Hood! 
TRAMPOLINA WODNA I GIGANTYCZNA ZJEŻDŻALNIA DO JEZIORA.  Uwielbiacie zabawy w wodzie, zatem przyszykowaliśmy 50 metrów profesjonalnego toru z kaskadami i metą w jeziorze! Kto z Was pobije rekord zjazdu? Kto przejdzie po równoważni wodnej, czy odważy się wyskoczyć z poduchy wodnej?

Programy fakultatywne

Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek). 20.00 zł.
Transport - dojazd własny -50.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 150.00 zł.
Zamawiam - dieta specjalna: bezglutenowa, bezlaktozowa, wegańska itp. 200.00 zł.
Prosimy o podanie rodzaju diety.

Zakwaterowanie

OW OSTRÓW PIECKOWSKI oferuje zakwaterowanie w nowych, drewnianych domkach parterowych, trzypokojowych, 6,7 osobowych (możliwe łóżka piętrowe) z pełnym węzłem sanitarnym i widokiem na jezioro. Na terenie ośrodka znajdują się: stoły do tenisa stołowego, plac zabaw, małpi gaj, kąpielisko strzeżone przez ratownika oraz sklepik.
WYŻYWIENIE - trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek: obiad w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 23.06-02.07.2024
2). 02.07-12.07.2024
3). 12.07-23.07.2024
4). 23.07-03.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

23.06

-

02.07.2024

01PSDZ/24

3060.00

[ zakończona ]

02.07

-

12.07.2024

02PSDZ/24

3340.00

[ zakończona ]

12.07

-

23.07.2024

03PSDZ/24

3580.00

[ zakończona ]

23.07

-

03.08.2024

04PSDZ/24

3580.00

[ w trakcie realizacji ]

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie + deser). Śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek - obiad w dniu przyjazdu, ostatni - obiad w dniu wyjazdu.
 • Transport autokarem z Warszawy.
 • Zajęcia programowe - żeglarstwo, windsurfing, survival, kajakarstwo, gry sportowe i terenowe oraz paintball (200 kulek), zajęcia quadowe, wycieczki rowerowe.
 • Zajęcia edukacyjne, rekreacyjne i rozrywkowe wymienione w ofercie.
 • Całodobową opiekę wychowawców, instruktorów, opiekę ratownika na kąpielisku.
 • Ubezpieczenie NNW 5000 zł w SIGNAL IDUNA.
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Transportu z Gdańska - 220 zł (tylko w terminie 3).
 • Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek) - 20 zł.
 • 3 godzinny spływ kajakowy (kajaki, pontony). Chęć udziału w wycieczce należy zgłosić podczas dokonywania rezerwacji - 100 zł.
 • Dopłata do diety specjalnej: bezglutenowa, bezlaktozowa , wegańska itp. - 165 zł.
 • Dopłata do diety wegetariańskiej - 110 zł.
 • Zniżka 50zł z tytułu dojazdu i powrotu we własnym zakresie.

Programy fakultatywne

Dodatkowe kulki paintballowe (100 kulek). 20.00 zł.
Transport - dojazd własny -50.00 zł.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 150.00 zł.
Zamawiam - dieta specjalna: bezglutenowa, bezlaktozowa, wegańska itp. 200.00 zł.
Prosimy o podanie rodzaju diety.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej