COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA - AKTYWNIE

Chcecie aktywnie spędzić czas dobrze się przy tym bawiąc? W Bałtowie wszystko jest do zrobienia! Poczujemy trochę adrenaliny i pokonamy lęk wysokości wspinając się na skałkach. Wypłyniemy na spływ kajakowy jedną z tras, którą dobierzecie do swoich możliwości. Podczas spływu będziecie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość i zintegrować się z partnerem, bo w końcu wspólnymi siłami musicie wiosłować do brzegu. Chwytajcie wiosła, czekamy na Was!

bałtów 9.jpg
bałtów 10.jpg
bałtów 4.jpg

PROGRAM:

CZAS NA WPINKĘ (czas zajęć 2-2,5 godz. grupa 10 osób)

WPINKA to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który oferuje znakomite warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej. Aby „pionowe wyzwania” stanowiły jedną z szeregu atrakcji projektu Bałtów Aktywnie, zamierzamy przybliżyć jego walory oraz stworzyć każdemu turyście warunki do „wbicia się w ścianę”, udostępniając na miejscu profesjonalny sprzęt do wspinaczki oraz trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej to kilka już eksplorowanych skałek oraz kilka kolejnych, które będą sukcesywnie oddane do użytku wspinaczom. Spośród wapiennych skałek „Małego Ojcowa” w Podgrodziu najbardziej znana jest, licząca 16 metrów wysokości Skała Nihilistów, która została wyposażona w punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe. Z dwóch bałtowskich Siekaczy Dinozaurów, także wapiennych, lewy posiada punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe, a prawy tylko stanowiska zjazdowe.

SPŁYW KAJAKOWY
Spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły.
Trasę spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie możemy pokonać jednorazowo, ale wymaga to wprawy i kondycji (ok. 8 godzin pracy z wiosłami), lub stopniowo, w miarę możliwości wydłużając dystans wyprawy. Służy temu podział trasy na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze nas z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły). Każdemu z odcinków patronują różne zjawiska, zdarzenia i postaci z historii. Odcinek do Pętkowic pokonamy kłaniając się siłom natury i połączonej z nią pracy człowieka, w Czekarzewicach przypomnimy postać pierwszej polskiej poetki Anny Stanisławskiej, Zemborzynie wczujemy się w atmosferę tatarskiego osadnictwa.Chwytając za wiosło, przemierzymy dolny bieg naturalnie meandrującej rzeki Kamiennej aż po jej ujście do Wisły.

TRASA 1:
Przystań Bałtów – Przystań Pętkowice “Poraj” trasa 6 km, czas spływu ok. 1-1,5 godz.
TRASA 2:
Przystań Bałtów –Czekarzewice trasa 13 km, czas spływu ok. 3 godz.
TRASA 3:
Przystań Bałtów –Zemborzyn trasa 18 km, czas spływu ok. 4 godz.

 

Cennik

Ilość osób Cena od
20+2 os.bezpł. 245 zł
40+4 os.bezpł. 185 zł

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem, - realizację programu, - ognisko z kiełbaskami, - osoby opieki bezpłatnie, - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej