COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00


Zwiń

Nasza kadra

Przedstawiamy naszą kadrę obozową – osoby sprawdzone, kompetentne, posiadające wszystkie wymagane uprawnienia i kwalifikacje oraz cieszące się sympatią naszych kolonistów i obozowiczów. Kadrę stanowią osoby odpowiedzialne, mogące pochwalić się doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, nie tylko w wakacje :) Zaangażowanie, kreatywność, ale przede wszystkim dbałość o bezpieczny i ciekawy wypoczynek Państwa dzieci to wspólna cecha naszej kadry!


Jacek Owczarz
Jacek Owczarz

Oto Jacek - mistrz kodów, wirtuoz robotyki i magik informatyki! Już od 18 lat dzieli się swoją pasją i wiedzą jako nauczyciel informatyki, programowania i robotyki. Z COGITO związany od 15 lat. Pełniąc funkcję Wychowawcy i Kierownika na koloniach przekształca nudne dni w pełne przygód i niezapomnianych chwil. Zawsze w gotowości do zwariowanych zabaw, ekscytujących wycieczek i animacji. Jacek sprawia, że czas na koloniach płynie szybciej niż kod na jego ekranie! Wiem, co myślisz - jak można łączyć pasję do truskawek, smakowitej frittaty oraz wierności wobec Legii Warszawa? Ale Jacek to człowiek wielu talentów i zamiłowań! Po godzinach uwielbia delektować się soczystymi truskawkami, tworzyć swoje kulinarne arcydzieła - frittaty, a wieczorami podkręcać emocje, kibicując Legii Warszawa! Jacek - nauczyciel, wychowawca, kucharz i kibic - zawsze gotowy na nowe wyzwania i niepowtarzalne przygody! Kierownik Jacek zaprasza na turnusy do Muszyny (23.07-1.08.2024) oraz Darłówka (5-15.08.2024).

Mariola Pruchniewska
Mariola Pruchniewska

Nasza przesympatyczna Pani Kierownik to nauczycielka z wieloletnim stażem, pedagog całym sercem oddany swojej pracy. Na codzień prowadzi wykłady w szkołach policealnych oraz technikum. Uwielbiana przez dzieci i młodzież od kilku lat niezmiennie, z uśmiechem oraz ogromną energią sprawia, że wyjazdy naszych podopiecznych są bezpieczne i ciekawe. Zakręcona podróżniczka, wielbicielka gór i morza, a prywatnie szczęśliwa babcia kolonistki Amelki. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych - dzięki uśmiechowi i pozytywnej energii sprawia, że dzieci bardzo chętnie jeżdżą z nią na turnusy. Pani Mariola zaprasza do Darłówka w terminie 3-13.07.2024 ( grupa kolonijna) oraz do Zakopanego w terminie 2-11.08.2024 ( grupy obozowe).

Zbigniew Bełczykowski
Zbigniew Bełczykowski

Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Tychach, kocha biegać, kocha góry! Założyciel szkolnego kółka turystycznego, bardzo zaangażowany w propagowanie turystyki wśród młodzieży. Wspólnie zdobyli niejedną górę w Beskidach. Miłośnik biegania – przebiegł 4 maratony w Polsce w ciągu pół roku i tym samym zdobył Koronę Maratonów Polskich !!!. A przed nim ultra biegi w górach….Prywatnie tata dzielnego zdobywcy beskidzkich szczytów, pozytywnie zakręcony właściciel zachwycających zdjęć z górskimi widokami, człowiek z workiem pomysłów doskonale wiedzący, jak zintegrować kolonistów. Więc...Pan Zbyszek będzie w tym roku wychowawcą w Darłówku w terminie 25.07-4.08.2024 r. Zapraszamy!

Justyna Walke
Justyna Walke

Plastyczka i miłośniczka przyrody oraz nowoczesnej architektury. Na codzień jest instruktorem zajęć artystycznych dla dzieci i prowadzi warsztaty ceramiki w swojej pracowni ceramiki artystycznej. Uwielbia góry, narciarstwo zjazdowe, modę oraz piękne krajobrazy. Z Panią Justyną nie ma nudy. Za to jest aktywnie, kreatywnie i wesoło. Świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą to recepta na udany wyjazd. W tym roku Pani Justyna zaprasza na turnus do Darłówka w terminie 25.07-4.08.2024 r.

Agnieszka Piłat
Agnieszka Piłat

Nauczyciel- bibliotekarz w szkole podstawowej. W swojej pracy stosuje ciekawe formy pracy z książką. Pełniąc funkcję Wychowawcy na koloniach wykorzystuje w pracy z dziećmi pedagogikę zabawy, gry planszowe, techniki relaksacyjne. Prowadzi zajęcia bajkoterapii i biblioterapii. Ma doskonały kontakt z dziećmi z klas młodszych, integrując je poprzez ciekawe zabawy i zajęcia rozwijające młode umysły. Uwielbia morskie klimaty, więc tak jak w zeszłym roku zaprasza do Łeby w turnusach od 3.07 - 4.08.2024 r.

Elżbieta Markowska
Elżbieta Markowska

doświadczony oligofrenopedagog, nauczycielka przyrody, geografii oraz wychowania fizycznego w szkole podstawowej. Pasjonatka podróży tych bliższych i tych dalszych. Chętnie podejmuje wyzwania i nie straszne jej wędrówki górskie po niedzickich szlakach czy nauka układów tanecznych. Nie straszne morza i oceany – wraz z młodzieżą chętnie uczestniczy w rejsach i zabawach w wodzie. Ustkę, Łebę i Darłówko zna jak własną kieszeń. Z Panią Elą dobrze bawią się młodsi jak i starsi uczestnicy naszych wyjazdów. W terminie 3.07-4.08.2024 r. będzie Wychowawczynią na turnusach w Łebie. Zapraszamy!

Aleksandra Aderek
Aleksandra Aderek

bardzo zaangażowana instruktorka sportu, pasjonatka i trenerka gimnastyki sportowej. Otwarta na potrzeby dzieci, a przy tym kreatywna instruktorka tańca. Na wyjazdach stawia na odpoczynek w ruchu :). Zajęcia organizowane przez Panią Olę cieszą się dużym zainteresowaniem młodszych uczestników turnusów, ale i starsi lubią zerknąć, co wymyśliła Pani Kierownik….Nie ma dnia bez bezpiecznie prowadzonych zajęć sportowych, wszak sport to zdrowie! Tak jak w poprzednim roku na turnus z Panią Olą zapraszamy do Darłówka w terminie 14-24.07.2024 r.

Sara Jabłońska
Sara Jabłońska

Na co dzień  studentka pedagogiki. Często angażuje się w działania takie jak wolontariat, dzięki czemu bardzo wcześnie zdobyła doświadczenie w pracy z dziećmi. Prowadzi zajęcia rozwijające kreatywność u najmłodszych i stara się przemycać tego typu warsztaty również na koloniach. W wolnym czasie uwielbia piec i biegać:). W tym roku Pani Sara będzie wychowawczynią na koloniach w Darłówku w terminie 14-24.07.2024 oraz 25.07-4.08.2024 r., gdzie obejmie opiekę nad młodszymi uczestnikami naszych turnusów, aby integrować naszych milusińskich poprzez zabawę, ciekawe zajęcia plastyczno-techniczne oraz rekreacyjne.buzkabeztla 

Bożena Gronowska
Bożena Gronowska

Nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych przy szpitalu w Dziekanowie Leśnym , Pedagog przez duże P, optymistka, niezwykle kompetentna Kierowniczka, znajdująca wyjście z każdej sytuacji. Z Centrum Kolonii związana jest od początku istnienia firmy. Kobieta o wielkim sercu, wspaniałych pomysłach, nieodpartym uroku i miłości do gór, którą z czasem zamieniła na miłość do morza. Młodzież bardzo chętnie wybiera turnusy z Panią Bożenką słusznie uznając, że na pewno będzie super. Anioł nie kobieta - słońce świeci tam, gdzie aktualnie przebywa Pani Bożenka. A przez wszystkie turnusy będzie w Łebie (od 3.07 do 15.08.2024)buzkabeztla 

Agata Lach
Agata Lach

Agata Lach – studentka Kulturoznawstwa (specjalizacja Organizator-Promotor Widowisk) na Uniwersytecie Śląskim. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarówno w czasie roku szkolnego, jak i podczas ferii i wakacji. Wolny czas spędza z gitarą w ręku, na wędrówkach i biwakach. Żywiołowa i energiczna, zna wiele zabaw, gier i piosenek, które umiejętnie wykorzystuje w pracy ze swoimi podopiecznymi. Miłośniczka teatru, dobrej książki oraz muzyki.

Kinga Hankus
Kinga Hankus

Ukończyła studia licencjackie Animacja społeczno - kulturalna z edukacją kulturalną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (filia Cieszyn). Obecnie jest na finiszu studiów magisterskich o dwóch kierunkach: Pedagogika opiekuńczo- wychowawcza oraz Edukacja kulturalna. Uwielbiam twórczo spędzać czas z dzieciakami i młodzieżą. Nie lubi się nudzić :) Wiele lat była członkiem amatorskiej grupy teatralnej dlatego uwielbia teatr. Lubi taniec, dlatego w wolnym czasie uczestniczy w zajęciach zumby. Najważniejsze jest dla niej zadowolenie i uśmiech dziecka. Często wspólnie z grupami z którymi pracuje ustala plan działania - każdy powinien dorzucić jakaś cegiełkę w działania :)

Paweł Raszkowski
Paweł Raszkowski

Nauczyciel ekonomii, z wyboru a nie z przymusu. Zajęcia prowadzi niekonwencjonalnie, czym przyciąga rzeszę słuchaczy. Miłośnik morza i słońca, aktywnie spędzający czas z młodzieżą, zaangażowany i oddany podopiecznym. Znakiem rozpoznawczym jest nieustający uśmiech. Niepoprawny optymista, wspaniały słuchacz i specjalista od rozwiązywania problemów. Człowiek, na którego zawsze można liczyć, doskonale rozumiejacy młodzież, która co roku dopytuje, na którym turnusie będzie Pan Paweł. Zazwyczaj widzimy się z nim przez całe lato w Łebie lub Darłówku - w tym roku zaprasza do Łeby w turnusach od 14.07 do 15.08.2024.

Małgorzata Marek
Małgorzata Marek

Ukończyła studia geograficzne o specjalności turystyka. Na co dzień pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Jej pasją od dziecka były podróże w dalekie zakątki świata, odbywane poprzez przekręcanie globusa oraz wertowanie kart atlasu. Ta pasja pozostała również do dzisiaj, uwielbia podróże małe i duże, które są najlepszą formą edukacji. Niezmiernie cieszą Małgorzatę wycieczki po Polsce, a w szczególności do Trójmiasta, w Góry Świętokrzyskie, Sudety oraz na Roztocze. W wolnych chwilach szkoli naukę angielskich idiomów. Jest osobą komunikatywną, bardzo łatwo nawiązuje kontakty z dziećmi i młodzieżą. Na koloniach najważniejsze dla niej jest to, aby każdy czuł się zadowolony, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Wszyscy uczestnicy powinni wrócić szczęśliwi, z pięknymi wspomnieniami.

Sandra Rokowska
Sandra Rokowska

Sandra Rokowska- absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na ATH w Bielsku- Białej, oraz pedagogiki specjalnej na UP w Krakowie. Od roku jestem wychowawcą najmłodszej grupy w Publicznym Przedszkolu w Krakowie. Z dziećmi pracuję od 10 lat, wcześniej jako wolontariusz na półkoloniach, animator na weselach, wychowawca kolonijny. Kocham czytać książki w towarzystwie mojego kota. Uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia liczę na to, że nasze wakacje będą pełne przygód :)

Małgorzata Szymczak-Grześkowiak
Małgorzata Szymczak-Grześkowiak

Małgorzata Szymczak-Grześkowiak - Wszechstronny nauczyciel uczący w szkole podstawowej jak i ponadgimnazjalnej, przedmiotów ścisłych jak i zawodowych. Ukończone m.in. kierunki edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo-wychowawcza. Kocham pracować z dziećmi i młodzieżą, wymyślać kreatywne zajęcia, pomagać i pracować jako animator zabaw dla dzieci. Uwielbiam zwierzęta i dobrą książkę a także nowe technologie. Wiecznie uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Zapraszam do wspólnej wakacyjnej przygody;-)

Magdalena Sobol
Magdalena Sobol

Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam tam studia pierwszego stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i korekcyjna. Obecnie kontynuuję naukę na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną. Od roku jestem wychowawcą w przedszkolu państwowym w okolicach Warszawy. Uwielbiam pracę z dziećmi a także spędzanie czasu z nimi. Każdy ich uśmiech jest dla mnie cennym prezentem oraz ich wielką wdzięcznością i miłością do mnie. Jestem pedagogiem z powołania. Każdy dzień pracy z dziećmi daje mi ogrom satysfakcji a także wielką radość.

Brygida Cicholska
Brygida Cicholska

Brygida Anna Cicholska- doświadczony nauczyciel, wychowawca i pedagog w szkole podstawowej. Wieloletni kierownik kolonii i obozów dzieci i młodzieży w Polsce. Swoje doświadczenie zawodowe z dziećmi wzbogaca o zajęcia świetlicy popołudniowej Ośrodka Wsparcia działającego przy MOPS. Chętnie angażuje się w wolontariat pomagając starszym, chorym i samotnym osobom. Bardzo dobra współpraca z rodzicami i pomoc w trudach wychowania dziecka była od zawsze bardzo ważna. Zdrowie i bezpieczeństwo w pracy z dziećmi to najważniejsze priorytety. Prywatnie - mama dorosłego syna. Lubi sport, bieganie, taniec, wycieczki i ... radość życia :-) 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej