COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA - GRA TERENOWA

Bałtowski Jura Park zaprasza na jednodniową wycieczkę integracyjną wszystkich, którzy chcą poznawać się w sposób aktywny i edukacyjny. Czekają na Was ciekawe zajęcia i atrakcje do wyboru. Jeśli interesuje Was historia świata musicie zobaczyć wszystkie dinozaury i budowle w pomniejszeniu! Będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywno-edukacyjnych o pszczołach. Możecie wybrać się razem z nami na grę terenową, czyli tzw. aktywne zwiedzanie. Do wyboru macie również spływ kajakowy oraz wspinaczkę po skałkach. Podejmijcie wybór i zapraszamy do nas! Gwarantujemy świetnie spędzony czas!

bałtów 7.jpg
bałtów 8.jpg
bałtów 4.jpg

PROGRAM:

CZAS NA WPINKĘ (czas zajęć 2-2,5 godz. grupa 10 osób)

WPINKA to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który oferuje znakomite warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej. Aby „pionowe wyzwania” stanowiły jedną z szeregu atrakcji projektu Bałtów Aktywnie, zamierzamy przybliżyć jego walory oraz stworzyć każdemu turyście warunki do „wbicia się w ścianę”, udostępniając na miejscu profesjonalny sprzęt do wspinaczki oraz trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej to kilka już eksplorowanych skałek oraz kilka kolejnych, które będą sukcesywnie oddane do użytku wspinaczom. Spośród wapiennych skałek „Małego Ojcowa” w Podgrodziu najbardziej znana jest, licząca 16 metrów wysokości Skała Nihilistów, która została wyposażona w punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe. Z dwóch bałtowskich Siekaczy Dinozaurów, także wapiennych, lewy posiada punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe, a prawy tylko stanowiska zjazdowe.

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE
Questing to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Questing łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach) z poznawaniem dziejów i uroków szczególnie interesujących zakątków Bałtowa.
Questing jest formą spędzania czasu, która ma charakter ogólnorozwojowy. Angażuje całego człowieka i otwiera na wiele wymiarów.
Poznawczy – zaznajamiamy się w bezbolesny sposób z wieloma informacjami związanymi z miejscem, które odwiedzamy, nieraz zauważamy rzeczy trudno dostępne przy tradycyjnym zwiedzaniu.
Ekologiczny – wchodzimy w głębszy i bardziej świadomy kontakt ze środowiskiem – oswajamy się z otoczeniem.
Ludyczny – mamy wspaniałą zabawę, będącą połączeniem ruchu, rywalizacji, myślenia.
Questing uczy solidarności wobec współtowarzyszy, dyscypliny, opanowania, koncentracji, orientacji, odwagi, zamiłowania do przebywania na wolnym powietrzu.

Cennik

Ilość osób Cena od
20+2 os.bezpł. kalkulacja na życzenie
40+4 os.bezpł. kalkulacja na życzenie

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem - realizację programu - ognisko z kiełbaskami - osoby opieki bezpłatnie - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej