COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA KAJAKI + GRA TERENOWA

Bałtowski Jura Park zaprasza na jednodniową wycieczkę integracyjną wszystkich, którzy chcą poznawać się w sposób aktywny i edukacyjny. Czekają na Was ciekawe zajęcia i atrakcje do wyboru. Jeśli interesuje Was historia świata musicie zobaczyć wszystkie dinozaury i budowle w pomniejszeniu! Będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywno-edukacyjnych o pszczołach. Możecie wybrać się razem z nami na grę terenową, czyli tzw. aktywne zwiedzanie. Do wyboru macie również spływ kajakowy oraz wspinaczkę po skałkach. Podejmijcie wybór i zapraszamy do nas! Gwarantujemy świetnie spędzony czas!

bałtów 12.jpg
bałtów 7.jpg
bałtów 10.jpg

PROGRAM:

SPŁYW KAJAKOWY
Spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły.
Trasę spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie możemy pokonać jednorazowo, ale wymaga to wprawy i kondycji (ok. 8 godzin pracy z wiosłami), lub stopniowo, w miarę możliwości wydłużając dystans wyprawy. Służy temu podział trasy na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze nas z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły). Każdemu z odcinków patronują różne zjawiska, zdarzenia i postaci z historii. Odcinek do Pętkowic pokonamy kłaniając się siłom natury i połączonej z nią pracy człowieka, w Czekarzewicach przypomnimy postać pierwszej polskiej poetki Anny Stanisławskiej, Zemborzynie wczujemy się w atmosferę tatarskiego osadnictwa.Chwytając za wiosło, przemierzymy dolny bieg naturalnie meandrującej rzeki Kamiennej aż po jej ujście do Wisły.

TRASA 1:
Przystań Bałtów – Przystań Pętkowice “Poraj” trasa 6 km, czas spływu ok. 1-1,5 godz.
TRASA 2:
Przystań Bałtów –Czekarzewice trasa 13 km, czas spływu ok. 3 godz.
TRASA 3:
Przystań Bałtów –Zemborzyn trasa 18 km, czas spływu ok. 4 godz.

QUESTING – AKTYWNE ZWIEDZANIE
Questing to edukacyjna gra terenowa będąca jednocześnie niestandardową metodą zwiedzania. Questing łączy w sobie poszukiwania oparte na odczytywaniu wskazówek zawartych w specjalnie przygotowanych małych przewodnikach (tzw. questach) z poznawaniem dziejów i uroków szczególnie interesujących zakątków Bałtowa. Questing jest formą spędzania czasu, która ma charakter ogólnorozwojowy. Angażuje całego człowieka i otwiera na wiele wymiarów.
Poznawczy – zaznajamiamy się w bezbolesny sposób z wieloma informacjami związanymi z miejscem, które odwiedzamy, nieraz zauważamy rzeczy trudno dostępne przy tradycyjnym zwiedzaniu.
Ekologiczny – wchodzimy w głębszy i bardziej świadomy kontakt ze środowiskiem – oswajamy się z otoczeniem.
Ludyczny – mamy wspaniałą zabawę, będącą połączeniem ruchu, rywalizacji, myślenia.
Questing uczy solidarności wobec współtowarzyszy, dyscypliny, opanowania, koncentracji, orientacji, odwagi, zamiłowania do przebywania na wolnym powietrzu.

Cennik

Ilość osób Cena od
20+2 os.bezpł 275 zł
40+4 os.bezpł. 210 zł

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem - realizację programu - ognisko z kiełbaskami - osoby opieki bezpłatnie - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej