COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA KAJAKI + ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Bałtowski Jura Park zaprasza na jednodniową wycieczkę integracyjną wszystkich, którzy chcą poznawać się w sposób aktywny i edukacyjny. Czekają na Was ciekawe zajęcia i atrakcje do wyboru. Jeśli interesuje Was historia świata musicie zobaczyć wszystkie dinozaury i budowle w pomniejszeniu! Będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywno-edukacyjnych o pszczołach. Możecie wybrać się razem z nami na grę terenową, czyli tzw. aktywne zwiedzanie. Do wyboru macie również spływ kajakowy oraz wspinaczkę po skałkach. Podejmijcie wybór i zapraszamy do nas! Gwarantujemy świetnie spędzony czas!

bałtów 10.jpg
bałtów 9.jpg
baltowska-integracja-zajecia-edukacyjne3.jpg

PROGRAM:

SPŁYW KAJAKOWY
Spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły.
Trasę spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie możemy pokonać jednorazowo, ale wymaga to wprawy i kondycji (ok. 8 godzin pracy z wiosłami), lub stopniowo, w miarę możliwości wydłużając dystans wyprawy. Służy temu podział trasy na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze nas z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły). Każdemu z odcinków patronują różne zjawiska, zdarzenia i postaci z historii. Odcinek do Pętkowic pokonamy kłaniając się siłom natury i połączonej z nią pracy człowieka, w Czekarzewicach przypomnimy postać pierwszej polskiej poetki Anny Stanisławskiej, Zemborzynie wczujemy się w atmosferę tatarskiego osadnictwa.Chwytając za wiosło, przemierzymy dolny bieg naturalnie meandrującej rzeki Kamiennej aż po jej ujście do Wisły.

TRASA 1:
Przystań Bałtów – Przystań Pętkowice “Poraj” trasa 6 km, czas spływu ok. 1-1,5 godz.
TRASA 2:
Przystań Bałtów –Czekarzewice trasa 13 km, czas spływu ok. 3 godz.
TRASA 3:
Przystań Bałtów –Zemborzyn trasa 18 km, czas spływu ok. 4 godz.

 

ZAJĘCIA (ZAJĘCIA EDUKACYJNO-KREATYWNE „O PSZCZOŁACH I POŻYTKACH Z ICH ISTNIENIA PŁYNĄCYCH” - czas 2,5 godz.)

  • CZĘŚĆ I - Poznajemy pszczoły: zwiedzanie skansenu pszczelarskiego,dowiadujemy się jak wyglądają pszczoły, czym różnią się od innych pszczołowatych i jak przebiegała ewolucja tych owadów, poznajemy historię pszczelarstwa i różne typy uli, dowiadujemy się jak wygląda pszczelarstwo dziś oraz czym różni si ę od pszczelnictwa, uświadamiamy sobie jak pożytecznym zwierzęciem jest pszczoła i czy należy jej się bać.
  • CZĘŚĆ II - warsztaty kreatywne , wykonujemy świece z z węzy z wosku pszczelego
  • CZĘŚĆ III - zajęcia edukacyjno-zabawowe , poznajemy świat pszczół, dowiadujemy się jakie środowisko jest pszczołom przyjazne a co stanowi dla nich zagrożenie, poznajemy cykl życia pszczoły

 

Cennik

Ilość osób Cena od
20+2 os.bezpł. 245 zł
40+4 os.bezpł. 185 zł

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem, - realizację programu, - ognisko z kiełbaskami, - osoby opieki bezpłatnie, - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej