COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA KAJAKI + ZWIEDZANIE

Bałtowski Jura Park zaprasza na jednodniową wycieczkę integracyjną wszystkich, którzy chcą poznawać się w sposób aktywny i edukacyjny. Czekają na Was ciekawe zajęcia i atrakcje do wyboru. Jeśli interesuje Was historia świata musicie zobaczyć wszystkie dinozaury i budowle w pomniejszeniu! Będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywno-edukacyjnych o pszczołach. Możecie wybrać się razem z nami na grę terenową, czyli tzw. aktywne zwiedzanie. Do wyboru macie również spływ kajakowy oraz wspinaczkę po skałkach. Podejmijcie wybór i zapraszamy do nas! Gwarantujemy świetnie spędzony czas!

bałtóww11.jpg
bałtów 6.jpg
bałtów 13.jpg

PROGRAM:

SPŁYW KAJAKOWY
Spływ kajakowy dolnym biegiem Kamiennej i fragmentem małopolskiego przełomu Wisły.
Trasę spływu kajakowego od Bałtowa po Kłudzie możemy pokonać jednorazowo, ale wymaga to wprawy i kondycji (ok. 8 godzin pracy z wiosłami), lub stopniowo, w miarę możliwości wydłużając dystans wyprawy. Służy temu podział trasy na odcinki. Najkrótszy sięga Pętkowic, gdzie znajduje się pierwsza przystań i możliwość zacumowania kajaków w celu odpoczynku i kontynuacji przygody lub zakończenia spływu w Pętkowicach, skąd podstawiony autobus zabierze nas z powrotem do Bałtowa. Kolejny etap stanowią Czekarzewice, następnie Zemborzyn (jeszcze przed ujściem Kamiennej do Wisły). Każdemu z odcinków patronują różne zjawiska, zdarzenia i postaci z historii. Odcinek do Pętkowic pokonamy kłaniając się siłom natury i połączonej z nią pracy człowieka, w Czekarzewicach przypomnimy postać pierwszej polskiej poetki Anny Stanisławskiej, Zemborzynie wczujemy się w atmosferę tatarskiego osadnictwa.Chwytając za wiosło, przemierzymy dolny bieg naturalnie meandrującej rzeki Kamiennej aż po jej ujście do Wisły.

TRASA 1:
Przystań Bałtów – Przystań Pętkowice “Poraj” trasa 6 km, czas spływu ok. 1-1,5 godz.
TRASA 2:
Przystań Bałtów –Czekarzewice trasa 13 km, czas spływu ok. 3 godz.
TRASA 3:
Przystań Bałtów –Zemborzyn trasa 18 km, czas spływu ok. 4 godz.

 

ZWIEDZANIE

JURAPARK Wzdłuż blisko kilometrowej ścieżki dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Cała trasa została podzielona na okresy geologiczne, dzięki czemu możemy chronologicznie poznawać burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie. Na terenie parku znajduję się Muzeum Jurajskie, plac zabaw oraz Gondwana -miejsce pełne aktywnych zabaw przybliżających dzieciom wiedzę na temat prac paleontologicznych.

Zwierzyniec Bałtowski to malowniczy park safari, w którym znajdziesz kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Możemy je obserwować na wyciągnięcie ręki. Od naszego przewodnika dowiecie się wielu ciekawostek o zwyczajach tutejszych zwierząt.

Polska w miniaturze to park miniatur uformowany na kształt Polski. Obszar o powierzchni ok. 1 hektara z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi, 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne powstałe na przestrzeni 500 lat, a znajdujące się obecnie w granicach Polski.
 

 

Cennik

Ilość osób Cena od
20+2 os.bezpł. 275 zł
40+4 os.bezpł 210 zł

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem, - realizację programu, - ognisko z kiełbaskami, - osoby opieki bezpłatnie, - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej