COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKA INTEGRACJA - ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Bałtowski Jura Park zaprasza na jednodniową wycieczkę integracyjną wszystkich, którzy chcą poznawać się w sposób aktywny i edukacyjny. Czekają na Was ciekawe zajęcia i atrakcje do wyboru. Jeśli interesuje Was historia świata musicie zobaczyć wszystkie dinozaury i budowle w pomniejszeniu! Będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach kreatywno-edukacyjnych o pszczołach. Możecie wybrać się razem z nami na grę terenową, czyli tzw. aktywne zwiedzanie. Do wyboru macie również spływ kajakowy oraz wspinaczkę po skałkach. Podejmijcie wybór i zapraszamy do nas! Gwarantujemy świetnie spędzony czas!

baltowska65-2.jpg
bałtów 4.jpg
baltowska65-3.jpg

PROGRAM:

CZAS NA WPINKĘ (czas zajęć 2-2,5 godz. grupa 10 osób)

WPINKA to Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej, który oferuje znakomite warunki do uprawiania wspinaczki skałkowej. Aby „pionowe wyzwania” stanowiły jedną z szeregu atrakcji projektu Bałtów Aktywnie, zamierzamy przybliżyć jego walory oraz stworzyć każdemu turyście warunki do „wbicia się w ścianę”, udostępniając na miejscu profesjonalny sprzęt do wspinaczki oraz trasy wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Rejon Wspinaczkowy Przełomów Kamiennej to kilka już eksplorowanych skałek oraz kilka kolejnych, które będą sukcesywnie oddane do użytku wspinaczom. Spośród wapiennych skałek „Małego Ojcowa” w Podgrodziu najbardziej znana jest, licząca 16 metrów wysokości Skała Nihilistów, która została wyposażona w punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe. Z dwóch bałtowskich Siekaczy Dinozaurów, także wapiennych, lewy posiada punkty do asekuracji i stanowiska zjazdowe, a prawy tylko stanowiska zjazdowe.

ZAJĘCIA (ZAJĘCIA EDUKACYJNO-KREATYWNE „O PSZCZOŁACH I POŻYTKACH Z ICH ISTNIENIA PŁYNĄCYCH” - czas 2,5 godz.).

  • CZĘŚĆ I - Poznajemy pszczoły: zwiedzanie skansenu pszczelarskiego,dowiadujemy się jak wyglądają pszczoły,  czym różnią się od innych pszczołowatych i jak przebiegała ewolucja tych owadów,  poznajemy historię pszczelarstwa i różne typy uli, dowiadujemy się jak wygląda pszczelarstwo dziś oraz czym różni si ę od pszczelnictwa,  uświadamiamy sobie jak pożytecznym zwierzęciem jest pszczoła i czy należy jej się bać.
  • CZĘŚĆ II - warsztaty kreatywne , wykonujemy świece z z węzy z wosku pszczelego
  • CZĘŚĆ III - zajęcia edukacyjno-zabawowe , poznajemy świat pszczół, dowiadujemy się jakie środowisko jest pszczołom przyjazne a co stanowi dla nich zagrożenie, poznajemy cykl życia pszczoły

 

Cennik

Ilość osób Cena od
20 + 2 os. bezpł. 245 zł
40+4 os. bezpł. 185 zł

Cena zawiera

- przejazd busem/autokarem - realizację programu - ognisko z kiełbaskami - osoby opieki bezpłatnie - ubezpieczenie

Cena nie zawiera

Podobne wycieczki

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej