COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00


Zwiń

BEZPIECZNE WAKACJE

Szanowni Państwo!

Bezpieczeństwo jest "oczkiem w głowie" oraz dewizą przyświecającą pracy organizacyjnej COGITO. Wybór ośrodków wypoczynkowych, dobór kadry oraz wszelkie działania podczas realizacji programu są w pierwszej kolejności oceniane pod kątem bezpieczeństwa uczestników. 

Dbałość o bezpieczeństwo dzieci to:

 • Profesjonalna opieka wychowawcza: Centrum Kolonii i Obozów COGITO zatrudnia doświadczoną kadrę, która jest odpowiednio przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa dzieci. Każdy z opiekunów jest zaangażowany w tworzenie bezpiecznego środowiska, w którym dzieci mogą rozwijać się i cieszyć z wakacyjnych atrakcji.
 • Przemyślane procedury bezpieczeństwa: Cogito dokładnie opracowuje i przestrzega procedur bezpieczeństwa podczas każdej imprezy. To obejmuje zarówno kwestie związane z transportem, jak i organizacją aktywności oraz czasu wolnego. Przemyślane procedury mają na celu eliminowanie potencjalnych zagrożeń i zapewnienie spokojnej głowy rodzicom.
 • Monitoring i nadzór 24/7: Podczas wyjazdów, Centrum Kolonii i Obozów COGITO utrzymuje stały monitoring i nadzór nad uczestnikami. Dzięki temu szybko można reagować na ewentualne sytuacje awaryjne oraz zapewnić ciągłą opiekę przez całą dobę.
 • Bezpieczne miejsca zakwaterowania i atrakcji: Dbałość o bezpieczeństwo obejmuje również staranne wybieranie bezpiecznych miejsc zakwaterowania oraz atrakcji. Cogito współpracuje wyłącznie z partnerskimi obiektami spełniającymi najwyższe standardy bezpieczeństwa, co stanowi dodatkową gwarancję ochrony uczestników.
 • Komunikacja z Rodzicami: Cogito utrzymuje stałą komunikację z Rodzicami podczas trwania wyjazdu.

W ramach programu BEZPIECZNE WAKACJE COGITO zapewnia:

 1. Obiekty wypoczynkowe spełniające wszelkie normy wymagane przepisami dotyczącymi wypoczynkowu dzieci i młodzieży. W szczególności obiekty w Polsce posiadają aktualną akceptację służb pożarniczych, sanitarnych oraz władz gminnych.
 2. Kolonie i obozy jako placówki oświatowe znajdują sie pod kontrolą miejscowych władz oświatowych (kuratoriów).
 3. Bardzo starannie dobieramy kadrę opiekuńczą, każda osoba pracująca z dziećmi posiada wymagane kwalifikacje oraz jest dodatkowo weryfikowana przez COGITO. Centrum Kolonii i Obozów COGITO zatrudnia doświadczoną kadrę, która jest odpowiednio przeszkolona w zakresie pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa dzieci. W szczególności kierownicy imprez są zawsze osobami z wieloletnim stażem pracy wychowawczej, współpracujący z COGITO co najmniej od 3 lat. Jeśli charakter imprezy tego wymaga opiekunowie posiadają dodatkowe umiejętności i uprawnienia - ratowników WOPR, instruktorów narciarskich, jeździeckich itp. Każdy z opiekunów jest zaangażowany w tworzenie bezpiecznego środowiska, w którym dzieci mogą rozwijać się i cieszyć z wakacyjnych atrakcji.
 4.  Pod opieką jednego wychowawcy znajduje się zwykle 10-15 uczestników, czyli znacznie mniej, niż określają to obowiązujące przepisy. Dzięki temu wychowawcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku.
 5. Przewóz uczestników na miejsce imprez odbywa się koleją lub autokarami. Korzystamy od lat z tych samych, sprawdzonych przewoźników autokarowych, zapewniających bezpieczny przewóz.
 6. Każda impreza kolonijna jest odpowiednio zabezpieczona medycznie. Na imprezach w których uczestniczy ponad 100 osób stale obecny jest lekarz, imprezy o mniejszej liczebności obsługiwane są przez ośrodki NFZ lub lekarzy "na telefon". COGITO zapewnia zakup niezbędnych leków podstawowych. Imprezy zagraniczne mają zapewnioną opiekę oraz zakup leków dzięki zawarciu na rzecz uczestników ubezpieczenia KL.
 7. Każda impreza jest stosownie do oferty ubezpieczona w towarzystwie SIGNAL IDUNA, zapewniającym wysoką jakość obsługi powypadkowej.
 8. Dzięki programowi COGITO - NON STOP zarówno Rodzice, jak i kadra opiekuńcza oraz pracownicy biura organizacyjnego mają możliwość szybkiego kontaktu i uzyskania informacji w sytuacjach pilnie tego wymagających. UWAGA: Program dotyczy wyłącznie imprez, których organizatorem jest COGITO, nie dotyczy zaś kolonii innych organizatorów, sprzedawanych przez COGITO agencyjnie.

Dbałość o bezpieczeństwo dzieci to priorytet Centrum Kolonii i Obozów COGITO, co sprawia, że każdy wyjazd staje się nie tylko pełen przygód, ale również bezpieczny i odpowiednio nadzorowany przez doświadczonych opiekunów.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej