COGITO - KOLONIE I OBOZY

godziny pracy

11.00-17.00


Zwiń

BEZPIECZNE WAKACJE

Szanowni Państwo!

Bezpieczeństwo jest "oczkiem w głowie" oraz dewizą przyświecającą pracy organizacyjnej COGITO. Wybór ośrodków wypoczynkowych, dobór kadry oraz wszelkie działania podczas realizacji programu są w pierwszej kolejności oceniane pod kątem bezpieczeństwa uczestników.

W ramach programu BEZPIECZNE WAKACJE COGITO zapewnia:

  1. Obiekty wypoczynkowe spełniające wszelkie normy wymagane przepisami dotyczącymi wypoczynkowu dzieci i młodzieży. W szczególności obiekty w Polsce posiadają kartę kwalifikacyjną obiektu kolonijnego z aktualną akceptacją służb pożarniczych, sanitarnych, oświatowych i władz gminnych.
  2. Kolonie i obozy jako placówki oświatowe znajdują sie pod kontrolą miejscowych władz oświatowych (kuratoriów).
  3. Bardzo starannie dobieramy kadrę opiekuńczą, każda osoba pracująca z dziećmi posiada wymagane kwalifikacje oraz jest dodatkowo szkolona przez COGITO. W szczególności kierownicy imprez są zawsze osobami z wieloletnim stażem pracy wychowawczej, współpracujący z COGITO co najmniej od 3 lat. Jeśli charakter imprezy tego wymaga opiekunowie posiadają dodatkowe umiejętności i uprawnienia - ratowników WOPR, instruktorów narciarskich, jeździeckich itp.
  4.  Pod opieką jednego opiekuna znajduje się zwykle 10-15 uczestników, czyli znacznie mniej, niż określają to obowiązujące przepisy. Dzięki temu wychowawcy mogą poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku.
  5. Przewóz uczestników na miejsce imprez odbywa się koleją lub autokarami. Korzystamy od lat z tych samych, sprawdzonych przewoźników autokarowych, zapewniających bezpieczny przewóz.
  6. Każda impreza kolonijna jest odpowiednio zabezpieczona medycznie. Na imprezach w których uczestniczy ponad 100 osób stale obecny jest lekarz, imprezy o mniejszej liczebności obsługiwane są przez ośrodki NFZ lub lekarzy "na telefon". COGITO zapewnia zakup niezbędnych leków podstawowych. Imprezy zagraniczne mają zapewnioną opiekę oraz zakup leków dzięki zawarciu na rzecz uczestników ubezpieczenia KL.
  7. Każda impreza jest stosownie do oferty ubezpieczona w towarzystwie AXA SA, zapewniającym wysoką jakość obsługi powypadkowej.
  8. Dzięki programowi COGITO - NON STOP zarówno rodzice, jak i kadra opiekuńcza oraz pracownicy biura organizacyjnego mają możliwość szybkiego kontaktu i uzyskania informacji w sytuacjach pilnie tego wymagających. UWAGA: Program dotyczy wyłącznie imprez, których organizatorem jest COGITO, nie dotyczy zaś kolonii innych organizatorów, sprzedawanych przez COGITO agencyjnie.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej