COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

WAKACJE W SIODLE

wakacje-w-siodle-254-1.jpg

10 - 18 lat

od 1749.00 PLN

Lubisz jazdę konną? A może chcesz rozpocząć przygodę w siodle?
     *
Zdobądź odznaki PZJ i spędź niezapomniane wakacje na Kaszubach!
     * Profesjonalny obóz jeździecki z min. 36 godzinami teorii, praktyki i jazdy w siodle
     * Wyjątkowe konie, super kadra i niepowtarzalna atmosfera czekają na Was!
Dodatkowe pakiety szkoleniowe dla zaawansowanych!

Kolonia i obóz organizowane są na terenie ośrodka Pałac pod Bocianim Gniazdem, w skład którego wchodzi Stajnia Pałac Runowo. Jest ona Certyfikowanym Ośrodkiem Jeździeckim Polskiego Związku Jeździeckiego i prowadzi całoroczną profesjonalną naukę jazdy konnej, wraz z przygotowaniem do odznaki „Jeżdżę Konno” oraz „Brązowej" i ,,Srebrnej" Odznaki PZJ. Kadrę stanowią instruktorzy, zawodnicy, specjaliści do spraw hodowli koni z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Nasze konie są spokojne i prawidłowo wyszkolone.
Posiadamy halę jeździecką, profesjonalnie przygotowany parkur i malownicze trasy konne, specjalnie przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Jest to jedyna stajnia w Runowie z krytą halą i karuzelą, której zawodnicy klubowi zdobywają liczne nagrody na zawodach jeździeckich w dyscyplinach SKOKI, UJEŻDŻENIE i WKKW! Dzięki autorskiemu programowi realizowanemu podczas OBOZÓW I KOLONII w Stajni Pałac Runowo — Certyfikowanym Ośrodku Jeździeckim PZJ zapoznasz się z tajnikami sztuki jeździeckiej, poznasz czym jest przyjaźń w sporcie, w którym partnerem jest koń. Uczestnicy mają do dyspozycji stajnię ze spokojnymi końmi, krytą ujeżdżalnię, karuzelę, profesjonalne parkury, mini cross i malownicze trasy konne.
Program dostosowywany do zaawansowania i wieku uczestnika. Nowość strefa SPA & Wellbeing - seanse termalne i relaksacyjne w gorącej Balii, zajęcia w basenie, siłowni czy jogi których celem jest budowanie odporności psychicznej i fizycznej.
Zapewniamy dostęp do biblioteczki konnej — ponad 200 fachowych książek oraz gazet jeździeckich z całego świata
NIE MUSISZ MIEĆ ŻADNEJ ODZNAKI BY SIĘ ZAPISAĆ!

Runowo
to malownicza wieś kaszubska w woj. pomorskim, położona na skraju lasu niedaleko Lęborka około 40 km od morza. Górzysta okolica, rezerwat przyrody Grodzisko Runowo, potoki i jezioro oraz niezapomniany klimat sprawiają, że każdy, kto odwiedza te tereny, zakochuje się w nich.

Program

Profesjonalny Obóz Konny w siodle (10-18 lat) - nawet 39 h lekcji zajęć — realizacja autorskiego programu jeździeckiego dostosowywanego do indywidualnych umiejętności i potrzeb uczestników.

* Nielimitowany dostęp do stajni i koni — ponad 30 koni zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych.
* Minimum 36h lekcyjnych zajęć w Stajni Pałac Runowo (zajęcia praktyczne, zajęcia teoretyczne, zajęcia w siodle 8h, warsztaty oraz zajęcia z pielęgnacji i żywienia koni).
* Realizacja podstawowego programu jeździeckiego dostosowywanego do indywidualnych umiejętności i potrzeb uczestników (grupy od 2-6 os w zależności od charakteru treningu): podział na poszczególne grupy zaawansowania, m.in. dla początkujących nauka od podstaw wraz z pełną obsługą konia, stajni, sprzętu, natomiast dla już jeżdżących – samodzielne lekcje doskonalące już nabyte umiejętności w zakresie dosiadu, ujeżdżenia czy skoków oraz nabywanie nowych umiejętności jeździeckich. Jako jedyni dajemy możliwość nauki pracy z koniem z ziemi.
* Egzamin na Brązową lub Srebrną Odznakę (tylko fakultet Sport Horse ilość miejsc ograniczona).
* Egzamin na odznakę Jeżdżę Konno PZJ (gratis o wartości 150 zł). Przeszkoliliśmy ponad 3800 dzieci na odznaki jeździeckie PZJ !!
* Możliwość rozszerzenia programu podstawowego o pakiety szkoleniowe (dodatkowe godziny jazdy — zaznaczamy przy dokonywaniu rezerwacji w opcji FAKULTET):
   - SPORT HORSE (min. na poziomie BOJ): dla osób poruszających się swobodnie w stępie, kłusie i galopie; (Łącznie z programem podstawowym i egzaminem - 17h lekcyjnych w siodle z możliwością zdania Brązowej lub Srebrnej Odznaki Jeździeckiej).
   - MAXI HORSE (samodzielny kłus i galop): dla osób poruszających się w stępie, kłusie i galopie; każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle).
   - FUN HORSE (samodzielny kłus) dla osób samodzielnie poruszających się w stępie i kłusie; (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle).
UWAGA: Jeżeli, po zweryfikowaniu zaawansowania jeździeckiego obozowicza, uczestnik nie będzie miał wystarczających umiejętności, zostanie on automatycznie przypisany do innego pakietu szkoleniowego.

Przykładowy program dnia
- Przydział koni do opieki oraz pielęgnacji,
- Szkolenia w dobieraniu sprzętu dla jeźdźca i konia, Konkursy piękności koni, konkurs o "Złotą podkowę" - parkury z przeszkodami,
- Zajęcia dla początkujących i zaawansowanych,
- Strefa wellbeing i SPA - zajęcia dla chętnych, podczas których doświadczymy rytuałów SPA, kąpieli ziołowych itp. zadbamy o dusze i ciało...

Dodatkowo zajęcia:
- Wycieczka nad morze do Łeby z plażowaniem.
- animacyjne, survivalowe, artystyczno-plastyczne, integracyjne, „Talent show”, „Disco Animacje”,
- ognisko integracyjne i inne atrakcje dla dzieci dostosowane do ich wieku.

UWAGA:
- Obowiązkowo należy zapoznać się z Regulaminem Kolonii oraz Regulaminem Stajni Pałac Runowo
- BEZPŁATNIE zapewniamy atestowane kaski jeździeckie, kamizelki ochronne oraz materiały szkoleniowe.
- Stajnia oraz organizator zastrzegają sobie prawo modyfikacji programu w zależności od warunków atmosferycznych, umiejętności uczestników oraz stanu ich zdrowia oraz sytuacji związanej z COVID 19 itp.
- Podczas kolonii i obozów odpoczywamy od mediów! Telefony komórkowe są deponowane u wychowawców kolonijnych i wydawane 2x dziennie w wyznaczonym czasie, tel. do ośrodka 59/8115149. Z dziećmi i wychowawcami można kontaktować się w czasie ciszy poobiedniej i po kolacji - 13:30 - 14:30; 18.30 19.30.

Programy fakultatywne

FUN HORSE (samodzielny kłus) 400.00 zł.
Dla osób samodzielnie poruszających się w stępie i kłusie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, kłus ćwiczebny i anglezowany, naukę galopu, jazda na crossie, treningi ujeżdżeniowe, ćwiczenia na drągach, jazda na oklep, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle
Konna sesja fotograficzna 100.00 zł.
Konna sesja zdjęciowa w plenerze. Zdjęcia udostępniamy na dydykowanym serwerze. (10 zdjęć)
Lazy Horses (dla początkujących) 200.00 zł.
Pakiet dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem lub poruszających się samodzielnie tylko w stępie; program obejmuje rozszerzone zajęcia praktyczne z końmi, zabawy na łące połączone z nauką podstaw metod Naturalnych, zajęcia z trawkowania, podstaw woltyżerki oraz rozszerzone zajęcia z pielęgnacji (Pakiet dodatkowych 5h lekcyjnych ponad programem podstawowym
MAXI HORSE (samodzielny kłus i galop) 400.00 zł.
Rozszerzenie obozu konnego dla osób poruszających się w stępie, kłusie i galopie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, jazda na oklep, jazda na crossie, treningi ujeżdżeniowe: prawidłowe wyjeżdżanie zakrętów, wolty, ustępowania od łydki i wiele innych figur na ujeżdżalni, wyjazdy w teren, ćwiczenia na drągach i cavaletti, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle).
Pakiet Amazonki 200.00 zł.
Komplet kultowych gadżetów - brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem, idealne dla każdej miłośniczki koni.
SPORT HORSE (min. na poziomie BOJ) 750.00 zł.
Rozszerzenie obozu jeździeckiego dla osób poruszających się swobodnie w stępie, kłusie i galopie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, jazda na oklep, jazda na crossie, treningi skokowe: ćwiczenia na drągach i cavaletti, podstawy oraz udoskonalenie skoków (małe parkury); treningi ujeżdżeniowe: prawidłowe wyjeżdżanie zakrętów, wolty, rzucie z ręki, ustępowania od łydki i wiele innych figur na ujeżdżalni (w tym krótki program ujeżdżeniowy); wyjazdy w teren, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. Obóz będzie zakończony zawodami w skokach przez przeszkody o złotą podkowę lub egzaminem na Brązową lub Srebrną Odznakę Jeździecką przy min.4 os na dany turnus (Łącznie z programem podstawowym 17h lekcyjnych w siodle.
Zamawiam - dieta bezglutenowa, bezlaktozowa. 200.00 zł.
Prosimy podać rodzaj diety.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 100.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Zakwaterowanie

Ośrodek kolonijno-wypoczynkowy "Pałac pod Bocianim Gniazdem" w Runowie to XVIII wieczny pałac wraz z kompleksem wypoczynkowym. Na terenie 5 hektarów goście mogą korzystać z przypałacowego parku z fontanną i ślizgami wodnymi, boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i rugby, „runowskiej plaży” i basenu - piaszczyste boisko wraz z terenem rekreacyjnym, placów zabaw (w tym wioska indiańska, traperska osada), strzelnicy, wiat zajęciowych, ścianki wspinaczkowej, parku linowego, siłowni zewnętrznej, oraz kompleksu jeździeckiego. Ponadto dzieci mogą korzystać z terenów rekreacyjno-sportowych Sołectwa Runowo, wiaty zajęciowej oraz profesjonalnego boiska piłkarskiego i placów zabaw.
W razie niepogody dysponujemy 1000 m kw pod dachem: halą 600 m2, w której znajduje się duża ścianka wspinaczkowa 5x5 m, plac jeździecki i odbywają się zajęcia animacyjne; Wiatą Indiańską 200 m2; Wiatą zajęciową 200 m2 wyposażoną w stoły na warsztaty lub zajęcia lekcyjne; oraz dużymi namiotami świetlicowymi ze stołami do gier i rzutkami. Dzięki temu, mimo złej pogody możemy realizować program zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Zakwaterowanie w domkach - Kompleks pięciu drewnianych domków znajduje się 150 m od pałacu obok „runowskiej plaży”, piaszczystego boiska wraz z placem zabaw. Wyposażono je w 4 - 5 łóżek, szafę, szafki i stolik. Każdy ma własną łazienkę oraz werandę skierowaną na nasłonecznione południe oraz plac apelowy.
Na terenie ośrodka mieści się także Pałac, w którym znajduje się: duża i stylowa sala jadalna; hol z zabytkowym kominkiem; weranda - sala zajęciowa i gabinet lekarski.

Strefa Spa & Wellbing - dostęp do gorącej balii z kąpielami solankowymi i ziołowymi, basenu oraz siłowni
zewnętrznych. Strefy relaksu, Zajęcia zorganizowane dla chętnych.

Wyżywienie All - Inclusive (w stylowej i klimatyzowanej jadalni, serwowane są dania kuchni polskiej i europejskiej): śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, (Tu zawsze będziesz mógł przyjść po dokładkę i gorącą herbatę !!!) Zdrowe przekąski (warzywa, owoce, domowe wypieki i inne pyszności) z własnego ogródka stały dostęp do napojów zimnych i ciepłych (prosimy o przygotowanie własnych bidonów),suchy prowiant na drogę (przy transporcie). Pobyt rozpoczynamy kolacją, kończymy śniadaniem. Możliwość zgłoszenia diety wegetariańskiej, bezglutenowej i innych (koniecznie należy zgłosić to przy formularzu rezerwacyjnym).

ROZKŁAD JAZDY:

* Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły

Turnus:

1). 23.06-02.07.2024
2). 03.07-12.07.2024
3). 13.07-22.07.2024
4). 23.07-01.08.2024
5). 02.08-11.08.2024
6). 12.08-21.08.2024
7). 22.08-31.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

23.06

-

02.07.2024

01OJCZ/24

3798.00

[ zakończona ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

03.07

-

12.07.2024

02OJCZ/24

3798.00

[ zakończona ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

13.07

-

22.07.2024

03OJCZ/24

3798.00

[ zakończona ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

23.07

-

01.08.2024

04OJCZ/24

3798.00

[ w trakcie realizacji ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

02.08

-

11.08.2024

05OJCZ/24

3798.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

12.08

-

21.08.2024

06OJCZ/24

3798.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

22.08

-

31.08.2024

07OJCZ/24

3798.00

[ miejsca na zapytanie - zadzwoń ]
zakwaterowanie pałac / domek, dojazd własny

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

• Zakwaterowanie: Domek 4-5 os z klimatyzacją.
• Wyżywienie — all inclusive: śniadanie, obiad, kolacja + podwieczorek + zdrowe przekąski, dostęp do wody lub napojów (potrzebny własny bidon). Pobyty rozpoczynamy kolacją, kończymy śniadaniem.
• Opiekę wychowawców-instruktorów (kadra instruktorska Polskiego Związku Jeździeckiego, instruktorzy sportu i trenerzy, Instruktorzy Rekreacji Ruchowej, Zawodnicy Klubu Jeździeckiego oraz pasjonaci i prawdziwi przyjaciele zwierząt — fachowcy z uprawnieniami i doświadczeniem w pracy z dziećmi). Całodobowa opieka medyczna, lekarz pod telefonem.
• Realizacja zajęć tematycznych i bloków jeździeckich zgodnie z programem oferty. Min. 36h lekcyjnych zajęć w Stajni (zajęcia praktyczne, zajęcia teoretyczne, zajęcia w siodle, warsztaty z kowalem oraz zajęcia z pielęgnacji i żywienia koni, w tym: w programie podstawowym 8h lekcyjnych w siodle. Realizacja podstawowego lub rozszerzonego programu jeździeckiego dostosowywanego do indywidualnych umiejętności i potrzeb uczestników (grupy od 2-5 os).
• Materiały dydaktyczne, warsztatowe i rekwizyty potrzebne do zajęć; dostęp do biblioteczki konnej (ponad 200 fachowych książek oraz gazet jeździeckich z całego świata).
• Jednodniową wycieczkę do Łeby z plażowaniem.
• Możliwość zdania na odznakę PZJ Jeżdżę Konno lub Jeżdżę Konno w Stajni Pałac Runowo – egzamin i odznaka gratis.
• Na zajęcia zapewniamy BEZPŁATNIE atestowane kaski jeździeckie oraz kamizelki ochronne. Kamizelka jest nieodpłatnie wypożyczana przez ośrodek, stanowi podstawowe i obowiązkowe wyposażenie uczestnika obozu.
• Ubezpieczenie: NNW sport (20.000 zł).
• Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

• Dojazd na miejsce autokarem -  patrz zakładka transport.
PROGRAMY DODATKOWE:
• SPORT HORSE (min. na poziomie BOJ) - 750 zł.
• MAXI HORSE (samodzielny kłus i galop) -  400 zł.
• FUN HORSE (samodzielny kłus) - 400 zł.
• LAZY HORSE (dla początkujących) - 200 zł.
Jeżeli po zweryfikowaniu umiejętności uczestnik nie będzie miał wystarczających umiejętności, zostanie on automatycznie przypisany do innego pakietu szkoleniowego.
• Konna sesja fotograficzna - profesjonalna konna sesja zdjęciowa w plenerze, uczestnik dostaje magnes, pamiątkowy kubek, i płytę ze zdjęciami - 100 zł.
• Pakiet Amazonki - komplet kultowych gadżetów: brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem Konie Moim Życiem. Idealne dla każdej miłośniczki koni - 200 zł.

Programy fakultatywne

FUN HORSE (samodzielny kłus) 400.00 zł.
Dla osób samodzielnie poruszających się w stępie i kłusie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, kłus ćwiczebny i anglezowany, naukę galopu, jazda na crossie, treningi ujeżdżeniowe, ćwiczenia na drągach, jazda na oklep, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle
Konna sesja fotograficzna 100.00 zł.
Konna sesja zdjęciowa w plenerze. Zdjęcia udostępniamy na dydykowanym serwerze. (10 zdjęć)
Lazy Horses (dla początkujących) 200.00 zł.
Pakiet dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem lub poruszających się samodzielnie tylko w stępie; program obejmuje rozszerzone zajęcia praktyczne z końmi, zabawy na łące połączone z nauką podstaw metod Naturalnych, zajęcia z trawkowania, podstaw woltyżerki oraz rozszerzone zajęcia z pielęgnacji (Pakiet dodatkowych 5h lekcyjnych ponad programem podstawowym
MAXI HORSE (samodzielny kłus i galop) 400.00 zł.
Rozszerzenie obozu konnego dla osób poruszających się w stępie, kłusie i galopie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, jazda na oklep, jazda na crossie, treningi ujeżdżeniowe: prawidłowe wyjeżdżanie zakrętów, wolty, ustępowania od łydki i wiele innych figur na ujeżdżalni, wyjazdy w teren, ćwiczenia na drągach i cavaletti, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. (Łącznie z programem podstawowym 13 h lekcyjnych w siodle).
Pakiet Amazonki 200.00 zł.
Komplet kultowych gadżetów - brelok, czapka oraz bluza z nadrukiem, idealne dla każdej miłośniczki koni.
SPORT HORSE (min. na poziomie BOJ) 750.00 zł.
Rozszerzenie obozu jeździeckiego dla osób poruszających się swobodnie w stępie, kłusie i galopie; program obejmuje: lekcje udoskonalające dosiad jeźdźca, jazda na oklep, jazda na crossie, treningi skokowe: ćwiczenia na drągach i cavaletti, podstawy oraz udoskonalenie skoków (małe parkury); treningi ujeżdżeniowe: prawidłowe wyjeżdżanie zakrętów, wolty, rzucie z ręki, ustępowania od łydki i wiele innych figur na ujeżdżalni (w tym krótki program ujeżdżeniowy); wyjazdy w teren, każda lekcja poprzedzona jest wykładem, by lepiej zrozumieć cel lekcji. Obóz będzie zakończony zawodami w skokach przez przeszkody o złotą podkowę lub egzaminem na Brązową lub Srebrną Odznakę Jeździecką przy min.4 os na dany turnus (Łącznie z programem podstawowym 17h lekcyjnych w siodle.
Zamawiam - dieta bezglutenowa, bezlaktozowa. 200.00 zł.
Prosimy podać rodzaj diety.
Zamawiam - dieta wegetariańska. 100.00 zł.
ZERO inflacji - gwarancja niezmienności ceny. 69.00 zł.
Gwarancja niezmienności ceny bez względu na zmiany kosztów paliwa lub innych źródeł zasilania, podatków lub opłat od usług turystycznych, kursu walut.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej