COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

PIENINY NIE TYLKO DLA ORŁÓW

pieniny-nie-tylko-dla-orlow-273-10.jpg

7 - 13 lat

od 1749.00 PLN

Emocjonujące wakacje nie tylko dla orłów:

  • ENERGYLANDIA już na Ciebie czeka!
  • Strzelanie z łuku, survival, baza GOPR.
  • Park rozrywki, kręgielnia, mini golf – w cenie!
  • Hotel 2*, pokoje w większości 2-osobowe (możliwość rezerwacji takiego pokoju).

Rewelacyjne zajęcia dodatkowe – sprawdź fakultety!

Gotowi na super kolonię pełną przygód? To dobrze trafiliście!
U nas czeka na Ciebie niekończąca się dawka zabawy. Zapewniamy, że nawet przez chwilę nie będziesz się nudzić! Odkryjesz tajniki prawdziwego survivalu, spróbujesz swoich sił w łucznictwie, odwiedzisz bazę Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabawisz się w Parku Rozrywki pełnym różnych atrakcji! Ale to nie wszystko! Mamy dla Ciebie dodatkowe atrakcje. Skorzystaj z bogatej oferty aquaparku Tatralandia na Słowacji lub pozwól się porwać do magicznego świata Energylandii, gdzie czekają na Ciebie ekscytujące przejażdżki.

Program

 • Strzelanie z łuku – wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród uczestników, uczy cierpliwości i precyzji. Na początek krótkie szkolenie teoretyczne z zasad bezpiecznego strzelania, następnie odbędziemy ćwiczenia ze strzelania do tarczy lub do balonów. Na chwilę będziesz mógł wcielić się w Robin Hood’a... Satysfakcja jest tym większa, im większy łuk. Może właśnie Tobie uda się zostać strzelcem wyborowym?
 • Survival – uczy samodzielności, dzięki niemu odkrywamy na nowo swoją naturę i zaczynamy samodzielnie działać, nie czekając na pomoc z zewnątrz. Często też ujawnia w człowieku ukryte zdolności. Czekać na Was będzie będzie szereg zadań do wykonania (zaaranżowanych przez instruktorów) np. oczyszczenie wody, budowa schronienia (zrobimy mały szałas!), rozpalenie bezpiecznego ogniska, znalezienie pożywienia, przejście mostem linowym nad górskim potokiem itp. Zdobędziecie również podstawową wiedzę z zakresu terenoznawstwa i „gastronomii” leśnej (bez obowiązku degustacji :-).
 • Gra terenowa – tajemnicza mapa, kilka zadań oraz rywalizacja sprawią, że każdy z Was zapamięta tę grę na długo. Gdzieś w Niedzicy Janosik ukrył swoje skarby...
 • Dwa wyjścia do Parku Rozrywki i Miniatur Spiska Kraina – to miejsce, w którym radość i dobra zabawa nie znają limitu wieku! Czekają tu na Ciebie wielkie dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tunele i tory przeszkód – daj upust swojej energii! Trasy parku linowego o różnej trudności to najlepsza zabawa dla kochających adrenalinę! Zapnij uprząż i ruszaj, aby sprawdzić swoje możliwości. Zarówno park linowy, jak i zjeżdżalnie, są doskonale zabezpieczone. Jest też tutaj Golden Bungee – skoki, salta i akrobacje w uprzęży. Pomyśl, że mógłbyś wzbić się w powietrze, wyżej niż kiedykolwiek! A może skorzystasz z toru pontonowego? Zjazdy po specjalnym torze, gdzie poczujesz przyjemny dreszczyk emocji i powalczysz o pierwsze miejsce na mecie! A do tego Park Miniatur "Spiska Kraina" – najważniejsze zabytki Orawy, Spisza, Podtatrza obejrzymy z bliska w jednym miejscu.
 • Laserowy Paintball – to odmiana paintballa bez brudzących kulek, zorganizowana w scenerii „Star Wars”. Każdy uczestnik otrzyma nowoczesny sprzęt: kamizelkę z czujnikiem trafienia, laserową broń ze strzelającą wiązką światła oraz zestaw wirtualnych "żyć". Uczestnicy mają do dyspozycji dużą arenę podzieloną na kilka części z licznymi przeszkodami, labiryntem i efektami specjalnymi: wytwornicami dymu.
 • Nasza "baza GOPR" – zapoznamy się z oznaczeniami górskich szlaków, nauczymy się czytać mapę i posługiwać się kompasem. Dowiemy się, jak odpowiednio się zachować podczas sytuacji krytycznych (nagłe załamanie pogody i itp.). Porozmawiamy także o doborze odpowiedniego ubrania oraz ekwipunku do panujących warunków pogodowych przy planowaniu wyjścia w teren.
 • Szukamy schronienia – maskowanie i baza! – techniki kamuflażu oraz maskowania się w terenie. Nauczymy się cicho chodzić, przekradać się przez krzaki, nie pozostawiając śladów. Nie zabraknie też budowy namiotu z koców, który ochroni nas przed warunkami atmosferycznymi oraz dziką zwierzyną ;-)
 • Akcja obserwacja! – ciemna noc, księżyc i gwiazdy. Kto pierwszy odnajdzie na niebie zbiór gwiazd tworzących Duży Wóz i Mały Wóz, a kto Gwiazdę Polarną? Pod osłoną nocy rzucimy okiem na gwiaździstą mapę nieba. W ciągu dnia nauczymy się, jak określać kierunki świata bez kompasu i do czego służy gnomon? Wykonamy też zegar słoneczny.
 • Chodzimy i tropimy ;) – podczas naszego wędrowania będziemy tropić zwierzęta i ich ślady oraz poszczególne drzewa...
 • Tajemnicze plany - zorganizujemy wyprawę w celu poznania okolicy, aby potem wspólnie sporządzić własną mapę Niedzicy z materiałów dostępnych "pod ręką" – rolek po papierze toaletowym, nakrętek, patyczków. kolorowego papieru i innych.
 • Poszukiwanie zaginionego skarbu Inków – gra terenowa polegająca na odnalezieniu skarbu Inków z zamku niedzickiego przy użyciu mapy i wskazówek, które sami przygotujecie! W grupach przygotujecie w kopertach kilka zadań dla innej grupy, następnie ukryjecie koperty w różnych miejscach na terenie ośrodka. Stworzycie mapę i przy pomocy np. kolorowych wstążek z bibuły oznaczycie charakterystyczne punkty odniesienia. Będziecie mogli wykorzystać swoje umiejętności wyznaczania kierunków świata, logicznego myślenia oraz łączenia faktów, czasami nawet tych najmniej oczywistych...
 • Zamek Dunajec – zwiedzanie zakamarków, które posłużyły za plan do nakręcania serialu ,,Wakacje z Duchami". Zobaczymy m.in. studnię, do której – według legendy – wpadła Brunhilda i lochy, w których więziony był zbójnik Janosik.
 • Rejs – po Jeziorze Czorsztyńskim i zwiedzanie Zamku Czorsztyńskiego.
 • Kręgielnia – turniej drużyn.
 • Mini golf – gra nie wymagająca pośpiechu. Tu liczy się precyzja i liczba wykonywanych przez zawodnika uderzeń.
 • Wycieczka rowerowa – będziemy podziwiać malownicze krajobrazy Pienin, kręcić kilometry wzdłuż brzegów jeziora Czorsztyńskiego po świetnie przygotowanych ścieżkach rowerowych.
 • Kąpiele w basenie letnim – na terenie ośrodka oraz na kąpielisku w Jeziorze Czorsztyńskim (zależne od decyzji władz gminy).
 • Dodatkowo dla chętnych: Tatralandia, Energylandia, rejs żaglówką lub wizyta w bazie WOPR.

PONADTO:

 • Rozgrywki sportowe: piłka nożna i siatkowa. Balonowe bombardowanie!
 • Salon gier: bilard, ping pong, piłkarzyki.
 • Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 • Dyskoteka.

(opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

UWAGA:
Prosimy o wybór tylko jednej wycieczki całodniowej z programu fakultatywnego ze względu na ograniczony czas realizacji podstawowego programu kolonii / obozu.

Program fakultatywny

Zakwaterowanie

Niedzicę warto odwiedzić z kilku powodów. Pasjonaci górskich wędrówek na pewno przemierzą liczne szlaki, a ci, którzy pragną spokoju docenią malownicze położenie tej niewielkiej miejscowości. Położona w Pieninach Niedzica zachwyca malowniczymi krajobrazami, urzeka spokojem i lokalizacją u stóp wiekowej budowli.Zamek Dunajec z XIV wieku to najsłynniejszy zabytek Niedzicy, przyciągający wielu turystów i górujący nad Zalewem Czorsztyńskim.W sezonie kursują statki wycieczkowe i gondole, dzięki którym turyści mogą podziwiać przepiękną okolicę.Warto zajrzeć do Parku Miniatur, gdzie zobaczymy wiele interesujących budowli z Orawy, Spisza i Podhala w skali 1:20.
Położona w dolinie rzeczki Niedziczanki,leżąca tuż przy zaporze wodnej na Dunajcu Niedzica kusi spływem po Dunajcu, czystością powietrza, mnogością tras rowerowych i pięknymi widokami na polskie i słowackie góry.

Hotel PIENINY** – położony wśród zieleni, w niewielkiej odległości od Jeziora Sromowieckiego i niedzickiego Zamku Dunajec. Oferuje pokoje 2-3-osobowe (możliwość rezerwacji pokoju 2 os) z łazienką i TV. Do dyspozycji gości bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa: boisko do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, kort tenisowy, boisko do badmintona, mini golf, plac zabaw, trampolina, stoły do tenisa stołowego, salon gier, bilard, air hokej, dart, piłkarzyki, kręgielnia, wypożyczalnia rowerów, miejsce na organizację ogniska, basen letni.

ROZKŁAD JAZDY:

Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły*

Turnus:

1). 03.07-12.07.2024
2). 13.07-22.07.2024
3). 23.07-01.08.2024
4). 02.08-11.08.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

 • Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
 • Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
 • Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
 • Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
 • Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
 • Czas przejazdu, w zależności od miejsca wyjazdowego, może trwać około 11 godzin. Na trasie możliwe będą przesiadki.
 • Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
 • Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
 • Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
 • Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

03-07-2024

12-07-2024

01NOCZ/24

2749.00

2899.00

rezerwuję

13-07-2024

22-07-2024

02NOCZ/24

2899.00

rezerwuję

23-07-2024

01-08-2024

03NOCZ/24

2499.00

2899.00

rezerwuję

02-08-2024

11-08-2024

04NOCZ/24

2899.00

rezerwuję

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (3 posiłki dziennie), śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwszy posiłek, kolacja, ostatni śniadanie + suchy prowiant.
 • Opiekę wychowawców, przewodnika.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Program rekreacyjno-sportowy wg opisu.
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Dojazd na miejsce autokarem (patrz zakładka transport).
 • Programy i świadczenia fakultatywne.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej