COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

STOLICA PRZYGÓD

stolica-przygod-299-9.jpg

12 - 16 lat

od 1749.00 PLN

Odkrywaj, baw się i zwiedzaj – obóz młodzieżowy w Stolicy!

  • Przeżyj niezwykłą przygodę w sercu Polski – Warszawie.
  • Odkrywaj miasto, kreuj wspomnienia!
  • W programie m.in. Suntago, "Kopernik" i pizza w Złotych Tarasach!

Obóz pełny frajdy! To po prostu bomba!

To nie jest zwyczajne miasto – to prawdziwie magiczne miejsce, Warszawa! Tu historia splata się z nowoczesnością, a każdy zakątek to zaproszenie do czegoś fajnego i szalonego...! Energetyczne i pełne możliwości miasto, gdzie nie tylko rozwijasz się, ale także świetnie się bawisz! Bez względu na wiek, każdy tu znajdzie coś dla siebie. Radość i niezapomniane wspomnienia gwarantowane! 

Nasz obóz to standardowa wakacyjna wyprawa, ale też prawdziwa misja przez świat historii, kultury i zabawy. To jak otwieranie pudełka czekoladek – nigdy nie wiesz, co wypadnie! Obóz w stolicy to wyjątkowy sposób na poznanie rówieśników z różnych zakątków Polski. Niech te wakacje będą nie tylko czasem relaksu, ale także inspiracją do dalszych odkryć!

Jesteśmy pewni, że to będzie bomba przygoda, prawdziwe laboratorium fajerwerków!
Po prostu, mega, mega, mega obóz!

Program

 • Park Wodny Suntago – świetna frajda wodna dla każdego – zjeżdżalnie, fale i baseny zapewnią ukojenie w letnie dni. Skorzystaj z basenów mniejszych i większych, wysp tropikalnych i kilkunastu zjeżdżalni. A wszystko to pośród palm, zakręconej rzeki i mnóstwa leżaków do wykorzystania...
 • Centrum Nauki Kopernik – interaktywne eksponaty, laboratoria i pokazy naukowe zapewnią fascynującą przygodę edukacyjną! Strefa eksperymentowania z blisko 200 eksponatami to tylko część atrakcji. To miejsce rozbudza ciekawość!
 • Wizyta w PKiN na Tarasie Widokowym – oszałamiający widok na panoramę miasta z tarasu na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki! Stąd wyruszamy na epicki wypad do Złotych Tarasów w sercu Warszawy! To nie tylko okazja do zakupów, ale przede wszystkim czas na swobodne przesiadywanie w pizzerii. Czekają nas świetne chwile, pełne relaksu i rozrywki! Aha, Cogito stawia pizzę! ;-)
 • Centrum Pieniądza NBP – czy wiesz, jak powstają monety i banknoty? A jak działa bankomat i karta kredytowa? Wszystkiego się dowiemy wędrując po świecie pieniądza!
 • Muzeum Gazowni Warszawskiej – czas na niezwykłą wyprawę w przeszłość! Poznasz tajniki produkcji gazu węglowego i odkryjesz, do czego ludzie go kiedyś używali. Może uda  się nam odtworzyć proces produkcji gazu?
 • Łazienki Królewskie – spacer po pięknym parku, spotkanie z wiewiórkami i pawiami oraz tajemnicze pawilony... Łazienki są imponującym terenem do odkrywania!
 • Przejażdżka metrem – podróż pod ziemią z przystankiem w centrum miasta.
 • Przez Warszawę – poczuj rytm stolicy, odkrywając jej różnorodność i niepowtarzalny charakter z perspektywy autobusu lub tramwaju miejskiej linii turystycznej.
 • Spacer po Starym Mieście – przeniesiemy się w czasie, odkryjemy urokliwe zaułki, bajkowe kamienice i tajemniczy Zamek Królewski. Rozbudzimy wyobraźnię i poczujemy magiczną atmosferę historycznej części Warszawy. Przejedziemy się także pierwszymi w stolicy ruchomymi schodami, otworzonymi w lipcu 1949 roku. Czy wiesz, że nie wolno było na nich wchodzić boso, siadać, stać bez trzymania, czy wjeżdżać i zjeżdżać kilkakrotnie? Wciąż można tu zobaczyć oryginalne części pulpitu sterowniczego.
 • Fontanny & ChillBulwary Wiślane z fontannami to urokliwe miejsce na relaks nad brzegiem Wisły. Spacerując między fontannami, można odpocząć przy dźwiękach wody. Z kolei Multimedialny Park Fontann to miejsce jakich mało! Wieczorny spektakl świateł laserowych i ruchu kilkumetrowych słupów wody wznoszących się w rytm muzyki, podświetlonych kolorowymi reflektorami najlepiej podziwiać siedząc na trawiastej skarpie.
 • Ogrody na dachu – najbardziej znanym jest ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, to swoisty klasyk gatunku. Czeka tu na Was zaskakująco zielony ogród – prawdziwa oaza spokoju w samym sercu miasta...! Podobnie jest na dachu Centrum Nauki Kopernik, gdzie ogród to zbiór ciekawych roślin, a dotrzeć można tam idąc długą kładką... Ale za to widok na wieżowce i Wisłę jest mega z tego miejsca!
 • Malowanie Pejzażowe – plenerowe zajęcia plastyczne, podczas których będziemy malować charakterystyczne widoki Warszawy, takie jak Zamek Królewski, Stare Miasto czy Łazienki Królewskie.
 • Zawody FOTO – zorganizujemy zawody fotograficzne, których zadaniem będzie uwiecznienie najbardziej charakterystycznego miejsca w Warszawie. Nagrody dla najlepszych fotografów!
 • Ponadto: zajęcia integracyjne i planszówki.

  (opis programu zawiera przykładowe zajęcia)

Program fakultatywny

Zakwaterowanie

Warszawa, jako miejsce zakwaterowania, oferuje nie tylko wygodę, ale także możliwość, żeby w pełni poczuć klimat tego niezwykłego miasta. Spacerując po jej ulicach, będziesz mieć okazję poczuć tę wyjątkową atmosferę, gdzie tradycja i nowoczesność splatają się w jedno. Warszawa stanie się nie tylko miejscem noclegowym, ale także integralną częścią niezapomnianego doświadczenia obozu "Stolica Przygód".

Hotel lub hostel na terenie Warszawy o dogodnej lokalizacji w bliskiej odległości do komunikacji miejskiej. Zakwaterowanie w komfortowych pokojach 2-3-4-5-6 osobowych (w zależności od obiektu, możliwe łózka piętrowe) z łazienkami.

ROZKŁAD JAZDY:

Zaznacz kliknięciem turnus i miasto aby wyświetlić szczegóły*

Turnus:

1). 21.07-27.07.2024
Sprawdzam...
Sprawdzam...

Opis transportu

• Szczegóły wyjazdów zgodnie z rozkładem jazdy przypisanym do turnusu podane są w każdej zawartej umowie.
• Brakujące godziny zbiórek i powrotów będą znane 2 dni przed wyjazdem. W wypadku zmian Organizator powiadamia klientów osobnym komunikatem mailowym za potwierdzeniem otrzymania; brak takiego komunikatu oznacza brak zmian.
• Zbiórka uczestników 20 min. przed odjazdem. Ze względu na obowiązujący czas pracy kierowców autokary odjeżdżają nie później niż 15 min. po godzinie zbiórki.
• Organizator zastrzega możliwość zmiany rozkładu jazdy, przesiadek oraz środka transportu. Na przystankach pośrednich mogą wystąpić opóźnienia z przyczyn niezależnych od organizatora.
• Organizator nie zapewnia posiłku podczas podróży do ośrodka. Prosimy o zapewnienie prowiantu na czas przejazdu.
• Przyjazd do ośrodka planowany jest ok godz. 18.00-19.00, niemniej realny czas przejazdu jest uzależniony od warunków drogowych, potrzeb dzieci podczas podróży oraz przepisów regulujących czas pracy i przerw kierowców.
• Informujemy, że nie jest możliwy zakup transportu tylko w 1 stronę, miejsce wsiadania musi być takie samo jak miejsce powrotu oraz że nie ma możliwości dosiadania się „na trasie”.
• Zmiana miejsca wyjazdu po zawarciu umowy (o ile Organizator dysponuje miejscami) wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty manipulacyjnej w wysokości 40 zł.
• Wielkość bagażu uczestnika ograniczona jest do 2 sztuk bagażu o łącznej wadze nie przekraczającej 20 kg (bagaż główny i niewielka podręczna torba). Kierowca ma prawo, w przypadku braku miejsca, odmówić zabrania nadbagażu. Bagaż należy opisać imieniem i nazwiskiem.

TERMIN

KOD IMPREZY

CENY

STATUS

21-07-2024

27-07-2024

01YPCZ/24

2149.00

rezerwuję

Świadczenia

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie i wyżywienie (2 posiłki dziennie), śniadania w miejscu zakwaterowania, ciepłe kolacje w formie dania w lokalach na mieście wg programu.
 • Program rekreacyjno-turystyczny wg opisu.
 • Opiekę wychowawczą i medyczną.
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA TU S.A.: NNW (do 5000 zł).
 • Składka do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego wynosi 2 zł, a do Turystycznego Funduszu Pomocowego 2 zł.

PROGRAMY I KOSZTY DODATKOWE (dla chętnych, o ile nie zaznaczono inaczej):

 • Dojazd na miejsce PKP (patrz zakładka transport). Transport realizowany przy min. 4 osobach z danego miasta. Konieczne ważne legitymacje szkolne (brak legitymacji będzie skutkować opłatą mandatu u konduktora).
 • Muzeum Flipperów – retro granie! – wyjście do muzuem retro gier arcade i flipperów, realizowane przy min. 5 osobach – 50 zł.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej