COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

BAŁTOWSKI KOMPLEKS TURYSTYCZNY

Chcecie zobaczyć dinozaury w skali 1:1? Jura Park Bałtów zaprasza! Zobaczycie niesamowitego Triceratopsa, Tyranozaura oraz wiele innych. Mamy nadzieję, że nikt się nie przestraszy. Wyglądają... naprawdę groźnie! Dowiesz się: Co jadły dinozaury i jak były do tego przystosowane. Jak wyglądało życie pod wodą w jurze, kredzie i triasie. Jak poznać inteligentnego dinozaura? Cofnij się w czasie z Cogito i poznaj praprzodków jaszczurek!

Jurapark3.jpg
Jurapark2.jpg
Jurapark1.jpg

PROGRAM (do wyboru):

*Zwiedzanie Muzeum Parku Jurajskiego z przewodnikiem,

*“Co to jest skamieniałość?” W muzeum można zobaczyć ok. 200 eksponatów ślimaków, małży, jeżowców, gąbek i amonitów, zostały też wyeksponowane tropy dinozaurów z terenu Gór Świętokrzyskich.

*Wizyta na placu zabaw, gdzie oprócz huśtawek , karuzel i innych urządzeń dzieci mogą pobawić się w geologów – archeologów odkopując szkielet tyranozaura. Opcje dodatkowe:

*Zwierzyniec Bałtowski o powierzchni 44 hektarów. W pięknej scenerii można podziwiać zwierzęta żyjące na swobodzie - lamy, owce, muflony, bydło szkockie, dziki, strusie, daniele, sarny, wielbłąda i wiele innych. Na teren wjeżdża się specjalnym autokarem. *Przejazd kolejką po okolicy parku.

*Cinema 5D - jest zupełnie nową atrakcją bałtowskiego kompleksu. Prócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Efekty te pozwalają oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

*Wizyta w starym młynie. „Żywe muzeum” stwarza młodym pokoleniom możliwość zobaczenia „na własne oczy” procesu przemiany ziarna w mąkę i poznania jakich umiejętności wymagała praca młynarza. Lekcję historii „na żywo” uczniowie uzupełnią odwiedzając stałą ekspozycję poświęconą temu zabytkowemu obiektowi oraz tematyczne wystawy czasowe.

 

Cennik

Ilość osób Cena od
45 + 3 os. bezpł. 175 zł
35 + 3 os. bezpł. 210 zł
25 + 2 os. bezpł. kalkulacja na życzenie

Cena zawiera

- autokar - bilet wstępu (wersja podstawowa), - ubezpieczenie NNW - osoby bezpłatne - przewodnik

Cena nie zawiera

Kiełbaski na ognisko kupujemy we własnym zakresie. Koszt obiadu na trasie od 35 PLN.
CENY MAJĄ CHARAKTER ORIENTACYJNY. Wycieczki kalkulujemy indywidualnie wg potrzeb i życzeń klasy.

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej