COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

GAWĘDA O ZACHOWANIU SIĘ PRZY STOLE

Pomysł na oryginalny wyjazd jednodniowy! Zapraszamy do Pułtuska, gdzie każdy dowie się, jak praktycznie stosuje się zasady savoir - vivre\'u! Posłuchamy o nich i przetestujemy je w praktyce! Nóż, widelec, łyżka oraz talerz - czyli co, gdzie, jak. Potrawy \"łatwe\" i \"trudne\" - jak elegancko zabierać się do konsumpcji. Tradycyjne polskie dania? Nie tylko bigos i pierogi! Świetna okazja, aby się dobrze bawić i poszerzyć horyzonty!

savoir3.jpg
savoir2.jpg
savoir1.jpg

PROGRAM:

Niezwykłe zajęcia z savoir-vivre’u  prowadzone są w komnatach zamku w Pułtusku przez mistrzów kelnerskich. Wszystko, co każdy dobrze wychowany człowiek wiedzieć powinien. Przed nami:
Wstęp: historia kultury stołu, historia polskiej kuchni. Kuchnia i stół tradycyjnych polskich świąt. Sztućce, porcelana, naczynia szklane i nie tylko...
O zachowaniu się przy stole - wykład: siadamy do stołu, jemy posiłek, pijemy napoje. Obiad w restauracji zamkowej  jest praktyczną częścią zajęć.
Ćwiczenia: rola serwetki i sposoby jej składania, prawidłowe nakrycie stołu, odczytywanie kodu ułożenia sztućców.
Potrawy „proste” i „trudne”.
Zasady zachowania się w hotelu, restauracji, kawiarni – wykład:  zasady zachowania się podczas różnych przyjęć bankietowych
Zwiedzanie historycznych komnat zamkowych
Możliwość skorzystania z rejsu gondolami po Narwi.

 

Cennik

Ilość osób Cena od
45 + 3 os. bezpł. 155 zł
35 + 3 os. bezpł. 185 zł
25 + 2 os. bezpł. kalkulacja na życzenie

Cena zawiera

- autokar - bilety wstępu - ubezpieczenie NNW - osoby bezpłatne - przewodnik

Cena nie zawiera

CENY MAJĄ CHARAKTER ORIENTACYJNY. Wycieczki kalkulujemy indywidualnie wg potrzeb i życzeń klasy.

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej