godziny pracy

11.00-17.00

PRAGA NA TRZY SPOSOBY

Praga to prawdziwy klasyk na mapie turystycznej Europy. Zabytki wysokiej klasy, świetna atmosfera oraz zapierające dech w piersi widoki to elementy wizyty w stolicy naszych południowych sąsiadów. Przejdź się po słynnym Moście Karola! Zobacz urokliwą \"Złotą Uliczkę\"! Poznaj niesamowity zegar Orloy! Wyprawa do Pragi to prawdziwa przygoda. Zapraszamy!

Praga1.jpg
Praga4.jpg
Praga3.jpg

WARIANT I - PRAGA W PIGUŁCE
DZIEŃ 1: 

Wyjazd spod szkoły godz. 7.00 i przejazd do hotelu w Pradze.

DZIEŃ 2:  

Przejazd do Karlstejnu - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zamków czeskich, powrót do Pragi (przejazd metrem) zwiedzanie miasta: Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, Rynek Staromiejski, gotycki kościół Marii Panny na Tynie, pomnik Jana Husa, Brama Prochowa oraz Dom Miejski.

DZIEŃ 3:  

Zwiedzanie kompleksu Pałacowego Hradczany z Katedrą św. Wita, Zamkiem Królewskim, Złotą Uliczką i Belwederem. Mała Strana - dzielnica bogatych kupców niemieckich, obfitująca w bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, wjazd kolejką na Wzgórze Petrin.

DZIEŃ 4:  

Pożegnanie z Pragą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd w godzinach wieczornych.


WARIANT II - PRAGA NA MAXA
DZIEŃ 1:  

Wyjazd spod szkoły o godz. 7.00 i przejazd do hotelu w Pradze. 

DZIEŃ 2: 

Zwiedzanie: Klasztor na Strahovie, Plac Loretański z Pałacem Czerninów, Loreta (kościół – posłuchamy bicia 27 dzwonków, skarbiec Santa Casa), kompleks Pałacowy Hradczany z Katedrą św. Wita, Zamkiem Królewskim, Złotą Uliczką i Belwederem. Ogrody Królewskie. Mała Strana - dzielnica bogatych kupców niemieckich.

DZIEŃ 3:  

Zwiedzanie: Rynek Staromiejski z Ratuszem i zegarem Orloy, gotycki kościół Marii Panny na Tynie i pomnik Jana Husa, Kaplica Betlejemska,Uniwersytet Karoliński - jeden z najstarszych w Europie. Czas wolny.

DZIEŃ 4: 

Zwiedzanie: Most Karola, spacer nadbrzeżem Wełtawy, wyspa Kampa ze starymi młynami - “Mała Wenecja”, przejście na Nowe Miasto – Plac Wacława z Muzeum Narodowym i pomnikiem Karola IV. Pożegnanie z Pragą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. 17.00.

DZIEŃ 5: 

Przyjazd pod szkołę ok. 7.00. 


WARIANT III - NIE TYLKO PRAGA
DZIEŃ 1:  

Wyjazd spod szkoły godz. 7.00 i przejazd na nocleg w okolice Kudowy Zdrój.

DZIEŃ 2:  

Wyjazd do Skalnego Miasta Adrśpach w Czechach. Skalne miasto jest fenomenem natury, miejscem obok Pragi najczęściej odwiedzanym przez turystów w Czechach. Fantastyczne formy skalne o kształtach przypominających postaci lub przedmioty i wymiarach wielopiętrowych budynków, wodospady i górskie jezioro po którym odbywają się przejażdżki tratwami zapewniają wiele wrażeń. Przejazd do Kutnej Hory, zwiedzanie miasta ew. możliwość zwiedzania Kopalni Srebra. Nocleg w hotelu w Pradze.

DZIEŃ 3: 

Przejazd do Karlstejnu - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych zamków czeskich, powrót do Pragi (przejazd metrem) zwiedzanie miasta: Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj, Rynek Staromiejski, gotycki kościół Marii Panny na Tynie, pomnik Jana Husa, Brama Prochowa oraz Dom Miejski.

DZIEŃ 4:  

Zwiedzanie kompleksu Pałacowego Hradczany z Katedrą św. Wita, Zamkiem Królewskim, Złotą Uliczką i Belwederem. Mała Strana- dzielnica bogatych kupców niemieckich, obfitująca w bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, wjazd kolejką na Wzgórze Petrin. Pożegnanie z Pragą. Wyjazd w drogę powrotną do Polski ok. 17.00

DZIEŃ 5:  

Przyjazd pod szkołę ok. 7.00.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
Hotel w Pradze.

 

Cennik

Ilość osób Cena od
45 + 3 os. bezpł. 4 dni - 675 zł / 5 dni - 640 zł
35 + 3 os. bezpł. 4 dni - 755 zł / 5 dni - 720 zł
25 + 2 os. bezpł. 4 dni - 875 zł / 5 dni - 845 zł

Cena zawiera

- noclegi - wyżywienie (dwa posiłki dziennie) - przejazd autokarem - ubezpieczenie KL i NNW - osoby bezpłatne - opiekę pilota

Cena nie zawiera

Koszty dodatkowe: Bilety wstępu, zwiedzanie miast z licencjonowanym przewodnikiem. UWAGA: Przez odpowiedni dobór tańszych noclegów można obniżyć ceny wycieczek o 70-150 zł.
CENY MAJĄ CHARAKTER ORIENTACYJNY. Wycieczki kalkulujemy indywidualnie wg potrzeb i życzeń klasy.

Podobne wycieczki

PODOBNE IMPREZY:
BERLIN I POCZDAM (4DNI)
DREZNO (4DNI)
WIEDEŃ (5DNI)

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej