COGITO - KOLONIE I OBOZY, WYCIECZKI SZKOLNE

godziny pracy

10.00-18.00

ŚLADAMI HISTORII MAZOWSZA

Cudze chwalicie, a swojego nie znacie! Pomysł na niedaleki wypad? Mazowsze Was zaskoczy! Skansen wsi mazowieckiej w Sierpcu. Kto ma ochotę podejrzeć, jak wygląda życie na wsi? Wizyta w Płocku. Zobaczymy najciekawsze zabytki jednego z najstarszych miast Polski! Romański zespół klasztorny w Czerwińsku. Ten kościół naprawdę wprawia w osłupienie! Odkryj Mazowsze! To ciekawy wyjazd mimo krótkiej podróży autokarem. Wycieczka rekomendowana w ramach programu MEIN Poznaj Polskę.

Sierpc2.jpg
Sierpc3.jpg
Sierpc1.jpg

PROGRAM:

- Sierpc: pięknie położony Skansen Wsi Mazowieckiej. Obiekt, gdzie zrekonstuowano całą wieś, typową dla Mazowsza rzędówkę. Wystrój chat zmienia się zależnie od pory roku. Wnętrza zaskoczą nas pozornym nieładem - tak jak gdyby gospodarze mili za chwilę wrócić. Istnieje możliwość zamówienia lekcji pokazowych: wyrób  masła, praca kowala, od ziarna do chleba i innych.

- Płock: Muzeum Mazowieckie (bogata ekspozycja secesyjna - wiernie odtworzone wnętrza, manekiny w strojach z epoki, damskie kapelusze, obrazy, rzeźby, naczynia stołowe, biżuteria, witraże), Wzgórze Tumskie z parkiem na szczycie, Katedra -siedziba Biskupów Płockich (słynne Drzwi Płockie z płaskorzeźbami, a w prezbiterium renesansowy ołtarz z rzeźbą Matki Boskiej), mury  zamkowe, spacer wzdłuż Skarpy Wiślanej, rejs statkiem po Wiśle (za dopłatą).

- Czerwińsk: romańsko-gotycki zespół klasztorny. Jeden z najcenniejszych zabytków architektury na Mazowszu. W klasztorze mieści się Muzeum Misyjne z bardzo ciekawymi zbiorami etnograficznymi z misji prowadzonych przez zakonników w różnych krajach świata.

 

Cennik

Ilość osób Cena od
45 + 3 os. bezpł. 195 zł
35 + 3 os. bezpł. 240 zł
25 + 2 os. bezpł. kalkulacja na życzenie

Cena zawiera

- autokar - ubezpieczenie NNW - osoby bezpłatne - bilety wstępu - przewodnik

Cena nie zawiera

Kiełbaski na ognisko kupujemy we własnym zakresie. Koszt obiadu na trasie od 35 PLN.
CENY MAJĄ CHARAKTER ORIENTACYJNY. Wycieczki kalkulujemy indywidualnie wg potrzeb i życzeń klasy.

Zadaj pytanie

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej